Mistrzostwa Polski par klubowych kadetów w speedrowerze

W niedzielę 25 maja w Gnieźnie odbyły się mistrzostwa Polski par klubowych kadetów w speedrowerze. W zawodach wzięli udział najlepsi polscy speedrowerzyści, którzy nie ukończyli 16 lat.

Na torze rywalizowało 12 par reprezentujących kluby z Bydgoszczy, Leszna, Żołędowa, Ostrowa i Gniezna. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Mistrzami Polski par klubowych kadetów dość nieoczekiwanie zostali zawodnicy Mustanga Żołędowo. Drugie miejsce zdobyli speedrowerzyści Szawera Leszno, a brązowy medal wywalczyli zawodnicy Wiraża Ostrów. Zawodnikom Orła Gniezno w zdobyciu medali przeszkodził pech - na skutek upadku w jednym biegu Marcina Wawrzyniaka oraz defektu roweru Dariusza Bierniewicza gnieźnianie stracili co najmniej 2 punkty.

Puchary i medale zwycięzcom wręczył Wicestarosta Gnieźnieński Dariusz Pilak.