Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

IX edycja Ogólnopolskiej Giełdy Turystycznej „Przygoda”

W dniach 1 – 4 czerwca młodzież z Gimnazjum im. Adama Borysa uczestniczyła w IX edycji Ogólnopolskiej Giełdy Turystycznej „Przygoda”, która odbyła się w Szczecinie. Uczniowie z gimnazjum jako jedyni reprezentowali województwo wielkopolskie na tej imprezie.Szneki z glancem, rogale marcińskie, zimne nózki w galarecie, babka poznańska i chleb ze smalcem to niektóre rarytasy przygotowane przez uczniów z Witkowa. Kulinaria te znalazły się na przygotowanym stoisku, w ramach udziału w konkursie „Region w zmysłach”. Zamierzeniem tego konkursu było takie przygotowanie stoiska swojej gminy i powiatu, aby oddziaływać na zmysły. Młodzi turyści bardzo poważnie podeszli do swoich obowiązków. Przygotowali szereg materiałów reklamowych promujących Gminę Witkowo oraz pozyskano liczne foldery, widokówki, mapy z urzędu Gminy i Miasta Witkowo, ze Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Urzędu Miejskiego oraz organizacji turystycznej „Szlak Piastowski”. W ten sposób oferta turystyczna na stoisku była bardzo bogata. Uczniowie przy stoisku byli ubrani w stroje ludowe, które zostały wypożyczone z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie. Podczas oceny stoiska przez jurorów musieli potrafić przekonać ich, że warto przyjechać do Gminy Witkowo i Powiatu Gnieźnienskiego. Poza tym, na stoisku oddziaływano poprzez śpiew ( przyśpiewki ludowe, „Oda do pyry”) oraz tańce. Stoisko cieszyło się ogromną popularnością, a materiały rozchodziły się jak „ciepłe bułeczki”.

Drugim konkursem, w którym wzięli udział Witkowianie to „Pasje regionu”. Konkurs ten polegał na prezentacji scenicznej. Uczniowie musieli w ciągu 10 minut zaprezentować najważniejsze atrakcje swojej małej ojczyzny.

W konkursie „Region w zmysłach” uczestniczyło w sumie 17 szkół z różnych zakątków Polski, natomiast w „Pasjach regionów” było ich 10. W rywalizacji końcowej okazało się, że uczniowie z Gimnazjum w Witkowie otrzymali wyróżnienia za oba konkursy. Nagrodą dla uczniów i ich opiekunów jest pobyt latem w schronisku górskim „Klimczok”. Należy stwierdzić, że jest to niewątpliwy sukces naszych uczniów, tym bardziej, że w imprezie ogólnopolskiej tego typu uczestniczyli po raz pierwszy. Witkowskie gimnazjum reprezentowane było przez uczniów: Kowalik Daria, Purat Maciej (z klasy II „e”), Rachelska Maja, Robaszkiewicz Kinga (kl. II „f”), Binkiewicz Izabella, Spławski Karol (kl. II „g”), Nowicki Bartłomiej z kl. III „b”. Opiekunami i odpowiedzialnymi za przygotowanie uczniów do udziału w konkursach byli: p. Elżbieta Drozdowska (nauczyciel muzyki) oraz p. Tomasz Majchrzak (nauczyciel geografii).

Organizatorami „Przygody” było Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz Forum Turystyki Regionów. W zmaganiach konkursowych wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Turystyki i Sportu oraz władze Szczecina, marszałek województwa zachodniopomorskiego, którzy byli fundatorami różnorodnych nagród dla laureatów i wyróżnionych.

Udział młodzieży z Witkowa na Giełdzie Turystycznej był możliwy dzięki wsparciu finansowemu lokalnych sponsorów. W tym miejscu, opiekun Grupy Turystycznej „Siedem” – Tomasz Majchrzak składa serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom, firmom, osobom prywatnym, które w jakiś sposób przyczyniły się do wyjazdu gimnazjalistów: Urząd Gminy i Miasta Witkowo, Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Wydział Promocji i Innowacji Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, Konsorcjum Budowlane „Anbud” z Witkowa, Spółka ALCO-PEGRO z Kołaczkowa, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Witkowa, Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski” z Gniezna, Rada Rodziców z Gimnazjum w Witkowie, dyrekcja Gimnazjum w Witkowie; Katarzyna Wojtyra. Sklep EURO-SAM, Kinga Marszałek – Kwiaciarnia „Kinga”, Grażyna Szymczak – sklep odzieżowy „Zuzia”; Kazimierz Kiełczowski – zakład jubilerski, Anna Kolasińska – „Pupilek”, Krystyna Klebańska – apteka, Zofia Janaszek – księgarnia „Piast”; Ewelina Nowacka – salon „Gabi”; Elzbieta Michalak – sklep „Emma”; Urszula Grzechowiak – sklep „Santa”; Elżbieta Sucholas – sklep „Bławaty”; TIM. Marek i Tomasz Szeszyccy; Justyna Nowakowska – salon urody „Gracja”; Karolina Nowakowska – mała gastronomia; Andrzej Sikorski – sklep „As w obuwiu”; Małgorzata Adamczyk – „Atlanta”; Sylwia Musielak – Kwiaciarnia-Ogrodnictwo; Ryszard krakowiak – sklep wielobranżowy; Mateusz Dzieciuchowicz – Centrum Ogrodnicze GARDEN; Agnieszka Imbierowicz – „Awanti”. Podziękowania należą się także nauczycielom ,którzy przygotowali dekoracje: Monika Ottenburger, Iwona Radowicz-Mróz, Lilianna Suborska oraz tym, którzy przygotowywali inne niezbędne rekwizyty: Anna Rachelska, Maria Alwin, Marta Majchrzak, Anita Pieczyńska.

Opracowanie: Gimnazjum im. Adama Borysa

2008-06-20
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21374386

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno