BIPPoniedziałek, 26.2.2018

Gniezno- europejska stolica koszykówki

Gniezno- europejska stolica koszykówki

Zawody zostały zorganizowane przez TS Basket Gniezno, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz miejscowy Urząd Miejski.

Przez trzy dni trwania turnieju o puchary walczyły reprezentacje Ukrainy, Niemiec, Belgii, Francji, Łotwy, Czech, Wielkiej Brytanii, Holandii i Polski.

Wśród dziewcząt rocznika 1990-91 najlepsze okazały się zawodniczki Saldus z Łotwy, natomiast w grupie wiekowej 1992-93 koszykarki niemieckie - Mitteldeutsche Auswahl. Warto zaznaczyć, że drugie miejsce w tej kategorii zajęły gnieźnianki z TS Basket Gniezno.

Pierwsze miejsce w grupie chłopców rocznika 1990-91 wywalczyli koszykarze Jekabpils z Łotwy, a w kategorii wiekowej 1992-93 reprezentacja BC Khimik Yuznyj z Ukrainy.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz okolicznościowe dyplomy, które wręczyli wicestarosta Piotr Gruszczyński, prezydent Jacek Kowalski oraz inicjator imprezy Marek Szczepanowski.

Ewa Michalak


Fot. Sebastian Maciejewski ,,Przegląd Gnieźnieński\'\'

Ostateczne wyniki:


Dziewczęta 1990/91:
    1. Saldus (Łotwa)
    2. Chemnitzer Baskgirls (Niemcy)
    3. Jelgava (Łotwa)
    4. VFB Komet Bremen (Niemcy)
    5. Friendship Brovary (Ukraina)
    6. UKS La Basket Warszawa (Polska)
Dziewczęta 1992/93:
    1. Mitteldeutsche Auswahl (Niemcy)
    2. TS Basket Gniezno (Polska)
    3. Saldus (Łotwa)
    4. ULKS Struś Okrzeja (Polska)
    5. UKS Jedynka Lębork (Polska)
    6. SKD Gimnazjum Plater Biała Podlaska (Polska)
    7. Jaunpils (Łotwa)
    8. UKS La Basket Warszawa (Polska)
    9. UKS Siódemka Sopot (Polska)
Chłopcy 1990/91:
    1. Jekabpils (Łotwa)
    2. MKK Pyra Poznań (Polska)
    3. KS Sudety Jelenia Góra (Polska)
    4. UKS Gimnazjum 27 Bydgoszcz (Polska)
    5. APC South West (Wielka Brytania)
    6. Sokol Horni Pocernice (Czechy)
    7. MKK Gniezno (Polska)
    8. BC Aquilla Veendam (Holandia)
    9. Pornic Basket (Francja)
Chłopcy 1992/93:
    1. BC Khimik Yuznyj (Ukraina)
    2. APC South West (Wielka Brytania)
    3. Jekabpils (Łotwa)
    4. Mitteldeutsche Auswahl (Niemcy)
    5. KS Sudety Jelenia Góra (Polska)
    6. MKK Gniezno (Polska)
    7. UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski (Polska)
    8. UKS La Basket Warszawa (Polska)
    9. Merchtem Eagles (Belgia)


Marek Szczepanowski
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów

 

Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych