Nowe radiowozy dla gnieźnieńskiej Policji

2008-07-29

25 lipca w Gnieźnie odbywały się uroczystości związane ze Świętem Policji. Inauguracja obchodów, mająca miejsce na terenie Komendy Powiatowej rozpoczęła się od przekazania Policjantom nowego radiowozu. Ze środków samorządu powiatowego wyremontowano także pokój okazań. Jak powiedział wicestarosta Dariusz Pilak: Myślę, że radiowóz będzie dobrze i godnie służył zarówno tym, którzy stoją po stronie wykonywania swoich obowiązków służbowych, jak i wszystkim mieszkańcom miasta i Powiatu Gnieźnieńskiego.

Funkcjonariusze po uroczystości z towarzyszeniem orkiestry samorządowej przeszli do katedry, by tam wziąć udział w mszy świętej.

W ramach obchodów Święta Policji swoje zdolności zaprezentowała także Nieetatowa Grupa Realizacyjna Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, która wywarła wielkie wrażenie pokazem swoich umiejętności.

Podczas uroczystej akademii Medalem Millenium Zjazdu Gnieźnieńskiego przyznawanym przez Starostwo Powiatowe zostali uhonorowani komendant mł. insp. Paweł Nejman oraz asp. sztab. Marek Macioszek. Starostwo Powiatowe ufundowało także nagrody dla najlepszego dzielnicowego Powiatu Gnieźnieńskiego –najlepszymi okazali się asp. Robert Lewandowski, mł. asp. Mariusz Gielewski oraz st. sierż. Marcin Smolny.

Tego samego dnia gnieźnieńscy policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie; 5 funkcjonariuszy awansowano na aspirantów sztabowych, 4 mianowano na starszych aspirantów, 4 na aspirantów, 13 na młodszego aspiranta, 5 na sierżantów sztabowych, 3 na starszych sierżantów, 13 na sierżantów policji oraz 14 na starszych posterunkowych (lista awansów znajduje się poniżej).

Komendant Paweł Nejman zwracając się do swoich podwładnych życzył im: – Na pewno wszystkim zdrowia, aby było jak najwięcej policjantów na naszych ulicach, osiedlach. Z drugiej strony – współpracy. Dobrze rozumiana, konkretna, odpowiedzialna współpraca ze społeczeństwem, instytucjami pozarządowymi, samorządem terytorialnym to jest gwarancja sukcesu.

My również życzymy Policjantkom, Policjantom i Pracownikom cywilnym Policji, spokojnej służby i pracy, mądrych przełożonych, wysokich zarobków, wyrozumiałych rodzin. Wszystkiego dobrego!

WYKAZ
dotyczący mianowania policjantów KPP Gniezno na kolejne stopnie w korpusie aspirantów, podoficerów i szeregowych.


Na stopień Aspiranta Sztabowego Policji:

Na stopień Starszego Aspiranta Policji: Na stopień Aspiranta Policji: Na stopień Młodszego Aspiranta Policji: Na stopień Sierżanta Sztabowego Policji: Na stopień Starszego Sierżanta Policji: Na stopień Sierżanta Policji: Na stopień Starszego Posterunkowego Policji:

Paweł Żółtowski


Starostwo Powiatowe