Owocne rozmowy

2008-10-21

Wiceprezes Juliusz Trojanowski był członkiem delegacji z Powiatu Gnieźnieńskiego pod przewodnictwem Starosty Krzysztofa Ostrowskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Danuty Winiarskiej.

Dr Zbigniew Kostecki na zaproszenie Herberta Voglera uczestniczył w całodobowym bloku gospodarczym obejmującym konferencje nt. innowacyjności przedsiębiorstw jak również w gali wręczania, w tym temacie nagród wyróżnionym się firmom.

Podczas rozmów uzgodniono, iż poczynione zostaną starania, aby zorganizować na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego grupę przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z niemieckimi firmami, którzy pojadą na przygotowane pod auspicjami Ambasady RP w Berlinie, spotkanie gospodarcze. Zainteresowane firmy prosimy za pośrednictwem Internetu o kontakt z Wiceprezesem GARG Sp. z o.o. Juliuszem Trojanowskim w celu uzgodnienia szczegółów, aby możliwe było ustalenie branż szczególnie zainteresowanych współpracą gospodarczą.

Drugą propozycją dyskutowaną z Radcą Handlowym Ambasady Polski była możliwość polecania terenów inwestycyjnych na terenie naszego powiatu zinwentaryzowanych przez Centrum Obsługi Inwestora (COI) przy GARG Sp. z o.o., zgłaszającym się przedsiębiorcom niemieckim. Tereny możliwe do zagospodarowania i inwestowania przez firmy niemieckie nie musza pochodzić tylko z zasobów gminnych, ale przede wszystkim z zasobów prywatnych. Prosimy tą drogą wszystkich zainteresowanych o (bezpłatne) zgłaszanie takich terenów do COI.

Juliusz Trojanowski


Propozycje w obu tematach proszę zgłaszać droga mail-ową:
Centrum Obsługi Inwestora
coi@garg.pl


Starostwo Powiatowe