Spotkanie z laureatami konkursu HIT 2008

2009-02-05

Konkurs Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu jest organizowany w Wielkopolsce już od czternastu lat. Celem konkursu jest wyłonienie, uhonorowanie i promocja wartościowych dokonań rynkowych, ekologicznych, samorządowych i organizacyjnych urzeczywistnionych w regionie. Zakwalifikowane do konkursu i zgłoszone do Biura Konkursu dokonania firm, samorządów terytorialnych, instytucji i organizacji, zespołów i poszczególnych osób są poddawane szczegółowemu oglądowi i ocenie, a potem nagradzane przez kapitułę. Patronem edycji wielkopolskiej jest Wojewoda Wielkopolski.

Władze powiatu doceniły sukcesy osiągane przez lokalnych przedsiębiorców i na spotkaniu wyróżniły ich specjalnymi grawertonami. Starosta Krzysztof Ostrowski jest bardzo zadowolony z sukcesów jakie odnoszą firmy działające na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Składam serdeczne gratulacje i wyrazy uznania. Szczególnie jest to cenne, że dookoła mówi się o kryzysie, a tu się okazuje, że są firmy które nawet w kryzysie dają sobie radę Warto takie firmy honorować i promować, i właśnie po to zrobiliśmy to spotkanie, by pogratulować i podziękować tym firmom. Warto zauważyć, że wszystkie wyróżnione HIT-em firmy, były już wcześniej nagrodzone w naszym powiatowym konkursie „Orzeł Przedsiębiorczości”. Życzę, by te firmy dalej się rozwijały ku chwale powiatu gnieźnieńskiego, ale przede wszystkim dla mieszkańców, aby coraz więcej osób miało pracę.

Firma „MARSZAŁ” z siedzibą w Wydartowie otrzymała Tytuł HIT 2008 w kategorii produkcja za wysoki standard jakościowy kas pancernych i innych wyrobów ze stali i aluminium oraz usług w zakresie obróbki elementów metalowych.

Firma "MARSZAŁ" jest jednostką prężnie i efektywnie się rozwijającą. Na rynku działa od 15 lat, zatrudnia 82 osoby. Współpracuje z wieloma firmami w kraju i za granicą (Anglia, Francja, Holandia). Główną gałęzią produkcji są szafy pancerne, biurowe, bhp. Wykonuje również palety metalowe, kontenery, regały. Firma wprowadziła i stosuje system zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2000.

Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych „ENERGO-TECH” w Niechanowie otrzymał Tytuł HIT 2008 w kategorii handel i usługi za wysoką jakość świadczonych usług.

Firma ENERGO-TECH rozpoczęła swoją działalność 1974 roku w Chodzieży. Po dwuletniej działalności firmę przeniesiono do Niechanowa gdzie zwiększono zatrudnienie (aktualnie 40 osób) oraz rozszerzono zakres wykonywanych prac takich jak linie średniego napięcia, stacje transformatorowe. Od samego początku firma prowadzi działalność z zakresu robót energetycznych, linii kablowych i napowietrznych SN i NN, stacji transformatorowych, oświetlenia ulicznego, oświetlenia placów i ulic, zasilania stacji paliw. Od marca 2002 roku firma wykonuje usługi w oparciu o System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „HAWA” w Gnieźnie otrzymało Tytuł HIT 2008 w kategorii handel i usługi za ofertę najwyższej jakości paliw i wysoką dynamikę sprzedaży w ramach realizowania strategii „Z HAWĄ DO EUROPY”.

Firma rozpoczęła działalność w 1990 roku. Od 1998 roku działalność skupiła się wyłącznie na handlu paliwami. Aktualnie zajmuje się hurtową sprzedażą paliw oraz dystrybucją oleju opałowego Ekoterm Plus, a także prowadzi sieć własnych stacji paliw.

Marcin Puk

Starostwo Powiatowe