Mikrosympozjum o odnawialnych źródłach energii

2009-05-22


Temat mikrosympozjum to „Ekologiczne Aspekty Energetyki Zasobów Odnawialnych”. Jest to kolejne spotkanie dotyczące zasobów odnawialnych źródeł energii, bowiem 13 lutego 2009 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno - Odzieżowych, w Gnieźnie, odbyła się konferencja pn. "Energia zasobów odnawialnych fundamentem suwerenności i zamożności Polski", zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Urząd Gminy Gniezno, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego powiatu.

Tym razem prezentacje propagujące proekologiczne pozyskiwania energii odnawialnych przedstawią studenci Instytutu Ochrony Środowiska PWSZ w Gnieźnie. Spotkanie przeznaczone jest dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kół ekologicznych działających na terenie powiatu oraz dla wszystkich zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do 2. czerwca drogą elektroniczną na adres: k.kierzkowska@pwsz-gniezno.edu.pl.

Program mikrosympozjum:

  1. powitanie gości przez władze PWSZ w Gnieźnie
  2. wystąpienie starosty gnieźnieńskiego
  3. prezentacje multimedialne „mini-firm” przygotowanych przez studentów Instytutu Ochrony Środowiska propagujących proekologiczne pozyskiwanie energii odnawialnych
  4. wystawa posterów propagujących proekologiczne pozyskiwanie energii odnawialnych
  5. zwiedzanie laboratoriów Instytutu Ochrony Środowiska przy ul. Wrzesińskiej.
  6. rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze prezentacje
  7. zakończenie spotkania.


<
Starostwo Powiatowe