Czerwcowy rozkład jazdy eSTeDe

2010-05-27

Jak jednak przystało na Centrum Kultury, które jak mówi jego dyrektor Grzegorz Reszko „nie jest dla mieszkańców, ale jest mieszkańców”, w bogatej ofercie tego miesiąca znalazły się wydarzenia także inicjowane przez mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego i dla nich przeznaczone.


Poniżej prezentujemy szczegółowy program imprez:


02.06 - środa – Dzień Dziecka z Wąskotorówką - z okazji Dnia Dziecka odbędzie się kolejna edycja akcji ,,Cała Polska czyta Dzieciom”. W trakcie podróży kolejką wąskotorową bajki będą czyta zaproszeni goście. Dzieci będą miały również możliwość wziąć udział w licznych konkursach oraz w karaoke.

5. 06 - sobota - Dzień Dziecka na Kawiarach - Centrum Kultury ,,Scena to dziwna” organizuje Dzień Dziecka wraz ze Stowarzyszeniem ,,Dom”.
W programie m. in. występ Orkiestry Dętej Roberta Makohońskiego oraz zespołu 3/4. Na scenie wystąpią również dzieci z gnieźnieńskich szkół i świetlic. Przewidziano również pokazy sekcji działających przy CK eSTeDe.

5. 06 - sobota - Aukcja na rzecz Domu Dziecka - godz. 20. 00 – 22. 00 CK eSTeDe
Aukcja organizowana jest przez Szkołę Prywatną Porkom. Przedmiotem aukcji, którą poprowadzi popularny aktor Tomasz Stockinger, będą fotografie wykonane przez uczniów szkoły. Oprócz tego zobaczymy występy uczniów Prokomu oraz Recital Tomasza Stockingera.

12. 06. - sobota - godz. 8.00 – 22.00 - salsa Day
Warsztaty taneczne, pokazy tańca oraz impreza w ryt mie salsy zorganizowana przez Szkołę Tańca Balance.

18. 06 - piątek - oficjalne otwarcie Ogrodu Wyobraźni oraz eSTeDe Studio

19.06 - sobota - Babska szafa - godz. 10.00 – 14.00
Pomysłodawczyni Babskiej Szafy, Anna Dzionek oraz współorganizujące tę cykliczna imprezę panie, tym razem chcą zaprosić do wymieniania się ubrankami dla dzieci a także zbędnymi akcesoriami dziecięcymi. Warunkiem udziału jest przyjście do ESTEDE z rzeczami w dobrym stanie, niezniszczonymi i czystymi. Jest to doskonały sposób na wymianę spostrzeżeń dotyczących zmian w modzie, a także na odświeżenie swojej garderoby, poznanie interesujących osób i integrację środowiska.

19. 06 - sobota - Air Show - godz. 15.00 18.00 – patronat: Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego.
Organizatorami są: Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy oraz Centrum Kultury Scena to dziwna. W programie m.in. pokazy lotnicze; wystawa zdjęć lotniczych; wystawa sprzętu motoparalotniowego i motolotniowego; pokazy sprawności helikoptera; skoki spadochronowe; pokazy modeli latających; konkursy dla dzieci i młodzieży, a także występy zespołów muzycznych istniejących przy CK eSTeDe.
Wystapią:
19. 06 - sobota - Wieczór Tanga Argentyńskiego - godz. 18.00 – 22.00 – organizowany przez Szkołę Tańca Balance.


25 – 27.06 - FESTIWAL WYOBRAŹNI


PIĄTEK - 25. 06.

oficjalne rozpoczęcie II Murali „W ogrodzie wyobraźni” godz. 12.00

Teatr Klinika Lalek „Księga Gór" godz. 21. 00
koncert zespołu DAGADANA godz. 23.00


SOBOTA - 26. 06.

koncert zespołu Cała Góra Barwinków godz. 19.00

koncert zespołu Orkiestra Na Zdrowie godz. 21. 00


NIEDZIELA - 27. 06.

zakończenie murali, rozstrzygnięcie konkursu godz. 12.00


Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez eSTeDe.
Starostwo Powiatowe