Zapraszamy na szlak pałaców i dworów

2011-04-06

Projekt jest realizowany przez samorząd powiatowy i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt, który wystartował z początkiem 2010 roku, jest realizowany do końca września 2011 roku. W ramach niniejszego szlaku, w Powiecie Gnieźnieńskim stanęło 6 tablic informacyjnych.

W Powiecie Gnieźnieńskim można odnaleźć różnorodne budownictwo pałacowe, które zmieniało się na przełomie dziejów. Dzisiaj jedne są zadbane w bardzo dobrym stanie, inne chylące się ku ruinie wymagają ratunku. Szlak pałaców i dworów ma przyczynić się do odzyskania tego co najcenniejsze z naszej niedawnej przeszłości. Przebiega on następująco: CZERNIEJEWO - Szczytniki Kościelne - Jarząbkowo - Czajki - Mielżyn - Witkowo - KOŁACZKOWO - Małachowo Złych Miejsc - Arcugowo - NIECHANOWO - Gniezno - ZDZIECHOWA - PRZYSIEKA – Popowo Ignacewo- Mieleszyn - Świniary - Chabrowo - Olekszyn - Rybieniec - Rybno Kiszkowo - Popkowice - Węgorzewo - Kiszkowo - Ujazd - Myszki - Łagiewniki Kościelne – ZAKRZEWO. Nie wszystkie obiekty na trasie szlaku są oznakowane poprzez tablice. W przyszłości jednak przewiduje się oznakowanie pozostałych pałaców i dworów leżących na jego przebiegu, pod warunkiem jednak, że ich stan zostanie przywrócony do wymaganego minimum i zwiększy się ich dostępność.

6 tablic w ramach w/w projektu stanęło przy obiektach:
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

FUNDUSZE EUROPEJSKIE - DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI
Starostwo Powiatowe