Poznaj miasto z przewodnikiem

2012-07-04

Tym razem będzie to 8 lipca a program zwiedzania przygotowany przez wieloletniego przewodnika - Ramzesa Temczuka – dla wielu może wydać się ciekawy a nawet bliżej nieznany.

Od maja tego roku, Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski”, podobnie jak w roku ubiegłym ruszyła z inicjatywą autorskiego zwiedzania miasta z profesjonalnymi przewodnikami zrzeszonymi w Organizacji. Naszym założeniem jest pokazanie mieszkańcom ciekawostek, historii, miejsc które często na co dzień mijamy nie zastanawiając się jaką tajemnicę one kryją.

Raz na miesiąc jeden z naszych przewodników będzie przygotowywał swój autorski program wycieczki, która mogłaby zainteresować i zaktywizować mieszkańców do poznawania miasta Gniezna i jego historii. Dlatego każde zwiedzanie będzie troszkę inne i niepowtarzalne.

Trzecie spotkanie z przewodnikiem odbędzie się już 8 lipca (niedziela). Tym razem grupę będzie oprowadzał Pan Ramzes Temczuk wieloletni przewodnik po Szlaku Piastowskim, regionalista a także miłośnik historii. W tym roku wraz z Urzędem Miejskim w Gnieźnie Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski” podjęła się realizacji i opracowania nowych, pieszych szlaków turystycznych po mieście Gnieźnie. Jednym z nowych, wytyczonych szlaków jest Szlak Wolnomularski – którego autorem jest Pan Ramzes. Tajemnicza i wzbudzająca wiele emocji organizacja wolnomularska w sposób znaczący wpływała na życie mieszkańców Gniezna. Masoni pozostawili po sobie wiele pamiątek zawierających w swej symbolice kult mądrości, pracy i braterstwa. Często przechodząc na co dzień ulicami miasta nie mamy świadomości że część budynków, symboli w naszym mieście to pozostałości masonerii, ruch ten zawsze wzbudzał wiele kontrowersji przez swoją tajemniczość, symbolikę, powiązania z władzą – o większości z tych historii będzie można usłyszeć już w najbliższą niedzielę.

Adresatami naszej inicjatywy jest oczywiście każdy kto chciałby w ciekawy sposób spędzić dzień. Uważamy że jest to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu dzięki której będzie można wzbogacić swoja wiedzę o mieście. Przewodnik na zainteresowanych będzie czekać 8 lipca (niedziela) o godzinie 15:00 przy budynku Urzędu Miejskiego w Gnieźnie na ul. Lecha skąd będziemy zaczynać naszą podróż. Całość oprowadzania będzie całkowicie bezpłatna, wystarczy tylko przyjść i posłuchać.

Mateusz Wrzesiński

Starostwo Powiatowe