Powiat Gniezno kolejny raz zagra w WOŚP

2013-01-11

Swego rodzaju ciekawostką jest licytacja weekendowego pobytu dla 2 osób na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego pn. „Trzy dni w Wielkopolsce” wiosną 2013 roku (termin do uzgodnienia ze zwycięzcą), która zostanie przeprowadzona w ambasadzie polskiej w Paryżu. W ramach powyższej oferty Starosta Gnieźnieński ufunduje zwycięzcy kolację w swoim towarzystwie. W pakiecie mieści się pobyt w ekskluzywnym hotelu nieopodal Jeziora Powidzkiego, jak również m.in. zwiedzanie Gniezna z przewodnikiem, 30 min. przelot motolotnią nad miastem i okolicą, a także przejażdżka zabytkowymi pojazdami marki Citroen. Organizatorem tej niecodziennej licytacji jest Kazimierz „Tinkers” Kubów.

Na portalu Allegro.pl będą również licytowane przedmioty ufundowane przez osobistości życia politycznego, kulturalnego i sportowego naszego regionu. Do akcji przyłączył się m. in. Starosta Dariusz Pilak, który przekazał na aukcję obraz z 2009 r., autorstwa Jerzego Janowskiego pt.: „Koźlak XIX w.”. Obraz, wykonany farbą oleją na płycie o rozmiarach 13 cm x 18 cm, przedstawia znajdujący się niegdyś w okolicach Mielżyna wiatrak, który uległ całkowitemu zniszczeniu podczas wichury w listopadzie 1998 roku.

Wszystkich mieszkańców Powiatu Gnieźnieńskiego zachęcamy do włączenia się do wspólnego grania w trakcie 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Im więcej uda zebrać się pieniędzy, tym więcej będzie można pomóc w ramach tegorocznego orkiestrowego hasła: ‘ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów’.
O tym co się będzie działo w niedzielę 13 stycznia w eSTeDe - w sztabie WOŚP, można przeczytać na stronie www.scenatodziwna.eu:

„W tym roku gnieźnieński sztab WOŚP przejęli młodzi ludzie. Natomiast Finał WOŚP ponownie rozegra się w eSTeDe. Tym razem Centrum Kultury proponuje powrót do idei Orkiestrowej, grają tylko, ci którzy nie biorą za to kasy. Nie będzie więc gwiazd, które kasują zwroty kosztów w wysokości dobrego honorarium. To wcale nie znaczy, że będzie gorzej. Nie zabraknie znanych wykonawców. Już od 16.00 zacznie się granie, które z przerwą na Światełko do Nieba potrwa niemal do 22.00. Bardzo różnorodny bogaty program wróży dobrze koncertowi, podczas którego usłyszymy między innymi Kroolika Underwooda, Kubę z Collegium Elemente i Pemera i Trasora z Kartel TCB. Nie tylko jednak hip hop będzie miał godnych reprezentantów.

Jedynym zespołem przyjezdnym bez gnieźnieńskich konotacji jest Padlina Szarika, mocne granie z niezwykłym poczuciem humoru to będzie punkowy początek. Zaraz po gościach ze Słupcy dwie kapele z eSTeDe. I to będzie muzyka reggae. BAPU znane gnieźnieńskiej publiczności rozgrzeje WOŚP energetycznym melodyjnym ska. Potem na scenie pojawi się Big Up. Zespól dużo bliżej rootsowych brzmień z Jamajki, zespól ma na swoim koncie między innymi wspólne koncerty z Bakshishem. O godzinie 18.00 rozpocznie się blok hip hopowy. Stara sprawdzona gwardia czyli Kuba (Collegium Elemente), Pemer (Kartel TCB), Trasor (Kartel TCB) i Kroolik Underwood, oraz DJ LUI. Wykonawcy, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Możemy się spodziewać naprawdę dobrego RAP-u. Jeszcze przed światełkiem do nieba zagrają Usta Mariana, mocniejsze granie kapeli przygotuje nas do Światełka do Nieba. Po nim dla miłośników mocnego grania jeszcze 2 zespoły. Fontaine i Jerry Melon. Bogaty mocny repertuar koncertu finałowego WOŚP w eSTeDe to nie wszystkie atrakcje w Centrum Kultury przy Roosevelta 42. Od godziny 10.00 do 11.00 Maria Kwaśnik instruktor eSTeDe zaprasza na Paneurytmię Taniec Dobra. Od 11.00 do 13.00 państwo Wojciechowscy prowadzić będą kąpiele w dźwiękach. Dla najmłodszych kącik zabaw kreatywnych poprowadzi Bajkowy Świat od 12.00 do 15.00. O 15.00 wyruszy specjalny „wośpowy” marsz Nordic Walking pod kierunkiem Zdzisława Pawłowskiego (instruktor eSTeDe). Od 10.00 do 12.00 będzie się można nauczyć Pierwszej Pomocy po kursach odbędzie się także pokaz Pierwszej Pomocy.”Starostwo Powiatowe