Sąsiedzka współpraca międzynarodowa

2013-01-24

W spotkaniu noworocznym powiatu w dniu 21 stycznia br. uczestniczyły delegacje z Magdeburga i Powiatu Teltow-Fläming oraz z Rejonu Humańskiego i Miasta Browary.

Spotkanie noworoczne było okazją do omówienia planów współpracy władz powiatu z wszystkimi partnerskimi jednostkami samorządowymi w roku 2013. Specjalne pozdrowienia dla mieszkańców Powiatu Gnieźnieńskiego skierowali: Holger Lademann Wicestarosta Powiatu Teltow–Fläming, dr Tobias Von Elsner pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Historii i Kultury w Magdeburgu oraz Anatoliy Petrenko Przewodniczący Lokalnej Administracji Rejonu Humańskiego. Przedstawiciele partnerów zagranicznych powiatu wskazali również w swoich wystąpieniach na główne obszary wymiany doświadczeń.

Warto nadmienić, że w roku 2013, a dokładnie 23 sierpnia, mija 10 – ta rocznica podpisania porozumienia z niemieckim Powiatem Teltow–Fläming. Mijająca dekada obfitowała w wiele wspólnych inicjatyw i przedsięwzięć, zarówno na niwie kulturalnej, wymiany młodzieży oraz osób niepełnosprawnych, współpracy służb mundurowych, czy wreszcie na polu turystyki czy gospodarki. Niewątpliwym atutem partnerstwa z niemieckim powiatem jest bliskie położenie oraz dogodny dojazd (szczególnie od momentu skomunikowania Gniezna i Luckenwalde - stolicy powiatu - poprzez drogę ekspresową S5 oraz autostradę).

Na temat współpracy Powiatu Gnieźnieńskiego z zagranicznymi partnerami można dowiedzieć się więcej w dziale ‘partnerzy zagraniczni’ na stronie: www.powiat-gniezno.pl

Warto również nadmienić, że kilka dni wcześniej, tj. w dniu 18 stycznia br. w spotkaniu noworocznym Powiatu Teltow-Fläming uczestniczyli Starosta Dariusz Pilak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Zdzisław Kujawa.
Starostwo Powiatowe