Strona wsi Mikołajewice najlepszą w Wielkopolsce!

2013-05-16

Strona internetowa wsi Mikołajewice rywalizuje w konkursie z 250 innymi stronami zgłoszonymi przez sołectwa z terenu całej Polski.Inicjatywa KSS ma na celu aktywizację społeczności wiejskich i zachęcenie ich do korzystania z Internetu.Jak podają organizatorzy …obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej gwarantującej dostęp do szerokopasmowego Internetu, który stał się standardem w znacznej części krajów Unii Europejskiej potrzebne są inicjatywy edukujące społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i Internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni.

W ramach konkursu, nad którym patronat honorowy sprawuje Minister Administracji i Cyfryzacji, ogłoszono także plebiscyt publiczności – zachęcamy do głosowania na stronę Mikołajewic na www.konkurs.kss.org.pl

Ogłoszenie ostatecznych wyników rywalizacji Sołectw w sieci nastąpi z początkiem czerwca. Trzymamy kciuki za reprezentanta naszego powiatu!
Starostwo Powiatowe