Powiat Gnieźnieński na Starym Rynku w Poznaniu

2013-06-19

W ramach współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną, stoisko promocyjne naszego regionu zostało ustawione przy poznańskim Centrum Informacji Turystycznej.

Słoneczna pogoda oraz wiosenne temperatury zachęcały do spacerów, to też od samego rana przy CIM-ie pojawiali się pierwsi zainteresowani. Atrakcyjnie przygotowane stoisko z hasłem ‘Powiat Gniezno - Tu powstała Polska’ przyciągnęło m.in. kilka grup turystów z Niemiec, z których spora część planowała lub już odbyła wycieczkę do Gniezna i na Ostrów Lednicki. Ponadto informacji o walorach Powiatu Gnieźnieńskiego zaczerpnęły także osoby z Francji czy Wielkiej Brytanii. Tradycyjnie, największe zainteresowanie wśród obcokrajowców wzbudzały szlagierowe atrakcje Powiatu, jak Katedra czy Muzeum Początków Państwa Polskiego, a pytania dotyczyły przede wszystkim godzin otwarcia tych obiektów, możliwości skorzystania z usług obcojęzycznego przewodnika itd.

Cyklicznie ponawiane na terenie miasta Poznania akcje promocyjne, mają także na celu przyciągnięcie do I stolicy samych jego mieszkańców. W tym roku, odwiedzający stoisko Powiatu poznaniacy, największe zainteresowanie wykazywali nowo powstającymi na naszym terenie szlakami rowerowymi, a także możliwością przejażdżki Gnieźnieńską Koleją Wąskotorową. Sporo pytań dotyczyło także zmian jakie zaszły w ostatnim czasie na Szlaku Piastowskim.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że zainteresowanie jakie okazali w sobotnie popołudnie w dniu 8 czerwca br. osoby odwiedzające Stary Rynek w Poznaniu przełoży się także na ilość turystów w Powiecie Gnieźnieńskim.
Starostwo Powiatowe