Wyjątkowa wystawa na 90-lecie Związku Łowieckiego

2013-09-12

Następnie poczty sztandarowe kół łowieckich z powiatu gnieźnieńskiego przemaszerowały do auli I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie miały miejsce oficjalne uroczystości, podczas których Jerzy Modrzejewski – Łowczy Rejonowy przedstawił zarys historii i charakterystykę działalności Polskiego Związku Łowieckiego.Następnie dokonano odznaczenia myśliwych medalami za zasługi łowieckie. Po dokonaniu dekoracji odznaczonych głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych. Podczas wystąpień mówiono o zasługach myśliwych dla polskiego łowiectwa oraz podkreślano jaką rolę pełnią dla ochrony przyrody. Część artystyczna obejmowała występ Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego, solistów scen poznańskich oraz Szkolno – młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mieściska.

Kolejnym punktem programu uroczystości było otwarcie wystawy przyrodniczo - łowieckiej, które dokonali wspólnie przecinając wstęgę Senator RP - Piotr Gruszczyński, Starosta Gnieźnieński – Dariusz Pilak oraz Łowczy Rejonowy – Jerzy Modrzejewski. Wystawa zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Koła Łowieckie Powiatu Gnieźnieńskiego i Nadleśnictwo Gniezno. Celem organizowanej wystawy jest: Po zwiedzeniu wystawy goście oraz myśliwi udali się na poczęstunek, podczas którego myśliwskim opowieściom nie było końca.

Wystawa jest czynna w okresie od 7-14.09.2013 r. w godzinach od 10:00-17:00 w Centrum Kultury Scena To Dziwna.Wstęp na wystawę jest bezpłatny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
Starostwo Powiatowe