Szczypiornistki Gimnazjum nr 3 piąte w Polsce!

2014-07-01

W pierwszej fazie turnieju finałowego gnieźnianki prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego panów Romana Solarka i Rafała Szymańskiego w grupie zmierzyły się z zespołami Gimnazjum nr 47 Kraków (małopolska), Gimnazjum nr 4 Piotrków Trybunalski (łódzkie) i Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno (kujawsko-pomorskie). Pierwsze spotkanie dziewczęta z Gniezna zdecydowanie rozstrzygnęły na swoją korzyść pokonując gimnazjalistki z Krakowa 17:9. W drugim meczu gnieźnianki zmierzyły się z reprezentacją gimnazjum z Piotrkowa Trybunalskiego. Gimnazjalistki z Gniezna wygrały to spotkanie nieznacznie 14:13. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, gdyż gnieźnianki prowadziły przez cały mecz i tylko po zmianach w składzie pozwoliły sobie na roztrwonienie dużej przewagi. W ostatnim spotkaniu grupowym gnieźnianki uległy zdecydowanie ekipie z Wąbrzeźna 16:9 i zajęły w grupie drugie miejsce awansując do ósemki mistrzostw.

W fazie decydującej o tym które drużyny będą walczyły o medale, nasza drużyna niestety uległa zespołowi ZSS nr 2 Chorzów (śląskie) 7:14 - późniejszemu zwycięscy Mistrzostw Polski Gimnazjów, oraz pokonały w sposób bezsprzeczny reprezentację Gimnazjum Lubrza (lubuskie) 20:11.

W swoim ostatnim meczu gnieźnieńskie szczypiornistki z „trójki” w walce o piąte miejsce zdecydowanie pokonały drużynę z CKS Gimnazjum Sportowe Szczecin (zachodniopomorskie) w stosunku 19:11. Ostatecznie reprezentacja Gim 3 Gniezno sklasyfikowane zostało na dobrym V miejscu (lepszym o jedno miejsce niż w roku poprzednim). Wszystkie dziewczęta na co dzień są zawodniczkami gnieźnieńskiego klubu piłki ręcznej MKS MOS Gniezno (podopieczne trenera Roberta Popka). Organizatorem imprezy były: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Szkolny Związek Sportowy Zarząd Główny w Warszawie, Urząd Miejski i SZS w Kołobrzegu, Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie.

W Finałach Gimnazjum nr 3 reprezentowały: bramkarki – Kamila Olejniczak i Marta Tamborska; zawodniczki pola – Natalia Niedzielska, Marta Giszczyńska, Agata Wachowska, Karolina Chojnacka, Klaudia Kwapich, Kornelia Szukalska, Wiktoria Staniszewska, Kinga Kapczyńska, Martyna Dziemidowicz, Natasza Nowak, Monika Walkowska i Maja Bielińska.

A oto wyniki meczów z udziałem drużyny Gimnazjum nr 3 Gniezno:

Gimnazjum nr 47 Kraków – Gimnazjum nr 3 Gniezno 9 : 17
Gimnazjum nr 3 Gniezno – Gimnazjum nr 4 Piotrków Trybunalski 14 : 13
Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno – Gimnazjum nr 3 Gniezno 16 : 9
Gimnazjum nr 3 Gniezno – ZSS nr 2 Chorzów 7 : 14
Gimnazjum nr 3 Gniezno – Gimnazjum Lubrza 20 : 11


Mecz o 5 miejsce
CKS Gimnazjum Sportowe Szczecin – Gimnazjum nr 3 Gniezno 11 : 19


Klasyfikacja końcowa X Ogólnopolskiej Gimnazjady w grach zespołowych

I miejsce – ZSS nr 2 Chorzów
II miejsce – Gimnazjum nr 28 Wrocław
III miejsce – Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno
IV miejsce – Gimnazjum nr 12 Gdynia
V miejsce – Gimnazjum nr 3 Gniezno
VI miejsce – CKS Gimnazjum Sportowe Szczecin
VII miejsce – Gimnazjum Lubrza
VIII miejsce – Gimnazjum nr 1 Reszel
IX miejsce – Gimnazjum nr 47 Kraków
X miejsce – Gimnazjum nr 17 Warszawa
XI miejsce – Gimnazjum nr 4 Koszalin
XII miejsce – Gimnazjum nr 2 Łuków
XIII miejsce – Gimnazjum nr 4 Piotrków Trybunalski
XIV miejsce – Gimnazjum Jabłoń Kościelna
XV miejsce – Gimnazjum Dynów

Starostwo Powiatowe