Poznaj Szlak z przewodnikiem

2014-07-08

Raz w miesiącu jeden z przewodników będzie prezentował zainteresowanym autorski program wycieczki po mieście lub Szlaku Piastowskim. Tym razem zapraszamy Państwa na zwiedzanie Szlaku Piastowskiego. Inicjatywa ta ma na celu pokazanie turystom oraz mieszkańcom Gniezna i okolic - ciekawostek i historii, a także miejsc, które często na co dzień mijamy i nie zastanawiamy się jaką tajemnicę kryją.

Co miesiąc wycieczkę będzie prowadził inny przewodnik dlatego też każda będzie inna i będzie przybliżać różne, ciekawe miejsca znajdujące się w Gnieźnie lub na Szlaku Piastowskim.

Drugie w tym roku spotkanie odbywać się będzie w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach. Przewodnikiem, który oprowadzi miłośników historii będzie Pani Urszula Łomnicka – przewodnicząca Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski” i wieloletni przewodnik miejski i terenowy po Szlaku Piastowskim. Podczas około godzinnego spotkania Pani Ula przybliży wszystkim historię skansenu – wsi wielkopolskiej w Dziekanowicach, gdzie prezentowane są domy, budynki inwentarskie, stodoły z wyposażeniem a także drewniany kościół, karczma, wiatraki i młyn wodny.

Adresatem naszej inicjatywy jest każdy, kto chciałby w ciekawy sposób spędzić dzień i wzbogacić swoją wiedzę o Szlaku Piastowskim. Przewodnik na zainteresowanych będzie czekał w niedzielę – 13 lipca 2014 r. o godzinie 14.00 przy kasie do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach. Oprowadzanie przez przewodnika będzie bezpłatne ale wstęp do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego będzie płatny: bilet ulgowy w cenie: 5,00zł/os. bilet normalny w cenie 10,00zł/os.
Starostwo Powiatowe