Święto Policji

2014-07-25

Zwieńczeniem Święta Policji w Gnieźnie było uroczyste spotkanie w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego, podczas którego funkcjonariuszom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia dla wyróżniających się policjantów i pracowników cywilnych gnieźnieńskiej komendy.

Wicestarosta Gnieźnieński Robert Andrzejewski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Marian Pokładecki - w imieniu Starosty Dariusza Pilaka - wręczyli zasłużonym policjantom okolicznościowe Medale Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego.Uhonorowali również nagrodami pieniężnymi laureatów konkursu Najlepszy Policjant Służby Patrolowej.

W środę - w Poznaniu,odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji.
W wystosowanym z tej okazji liście okolicznościowym Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak pisał:

Służba w trosce o bezpieczeństwo obywateli, i o zachowanie porządku publicznego to trudne wyzwanie dla każdego funkcjonariusza. […] można również stwierdzić, że jest to powołanie, które bardzo często wymaga wielu poświęceń, narażenia własnego zdrowia a niekiedy i życia. Tym bardziej wszyscy winniśmy wdzięczność i szacunek ludziom w granatowych mundurach.

Funkcjonariusze Policji wszystkich wydziałów to osoby, które każdego dnia pełnią niezwykle ważne i odpowiedzialne zadania. Czynią to w trosce o Nas Wszystkich. […] pragnę złożyć im najserdeczniejsze życzenia: przede wszystkim zdrowia, szczęścia i za każdym razem bezpiecznego powrotu do domu. Paradoksalnie bowiem, strzegąc bezpieczeństwa innych funkcjonariusze Policji sami narażają siebie na niebezpieczeństwo. Już sam ten fakt obliguje Nas do szacunku, wdzięczności, życzliwości i pamięci. Sądzę, że tego także należy życzyć najmocniej.


Starostwo Powiatowe