Muzyczne życzenia dla Starosty i Prezydenta

2015-01-28

Przed publicznością wystąpił Chór „Retro” oraz uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie.
Koncert był muzyczną formą noworocznych życzeń obu szkół dla gnieźnieńskich samorządowców. Na scenie swoje muzyczne umiejętności zaprezentowali uczniowie gnieźnieńskiej szkoły muzycznej, którzy łamiąc muzyczne konwencje przenieśli słuchaczy nie tylko do świata muzyki klasycznej, ale również… dynamicznego jazzu. Z barwnym recitalem wystąpił także Chór „Retro”. Wśród wykonawców nie zabrakło zespołu kameralnego „MaKoSta” – zdobywcy trzeciego miejsca w ogólnopolskich przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Jak powiedział Rafał Stańczak, dyrektor ZPSM w Gnieźnie: „Życzymy aby Nowy Rok obfitował we wszelką pomyślność. Pamiętajmy, że w wielości poglądów jest jedność działania dla dobra wspólnego. A więc życzymy, niech to co nas łączy będzie ważniejsze od tego co nas różni, niech zbliży nas do siebie, a nie dzieli”. Beatę Tarczyńską na koncercie noworocznym reprezentował Marcin Makohoński, doradca starosty. Dziękując za zaproszenie przypomniał on, że muzyczną działalność uczniów gnieźnieńskiej szkoły muzycznej można podziwiać w wielu pozaszkolnych obszarach, od występów solowych, akompaniując gnieźnieńskim chórom po muzykowanie w samorządowej orkiestrze dętej. Na kolejne miesiące nowego roku życzył wielu muzycznych inicjatyw, artystycznej otwartości i niezapomnianych przeżyć, które zawsze towarzyszą młodym artystom.

Na zaproszenie organizatorów w koncercie uczestniczyli również gnieźnieńscy parlamentarzyści, radni oraz mieszkańcy naszego miasta.Marszałka Województwa Wielkopolskiego reprezentowała Jolanta Kamzela-Czub, Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru Placówek Departamentu Edukacji i Nauki.
Starostwo Powiatowe