Gniezno inaczej, czyli pierwsza gra turystyczna o mieście królów!

2015-08-11

Odpowiedzi na te wszystkie pytania można znaleźć w wydanej wspólnie, przez Powiat Gnieźnieński i Miasto Gniezno, grze turystycznej pn. Gniezno – miasto królów.

Nasza propozycja adresowana jest do każdego turysty, poszukiwacza przygód, który w ciekawy sposób chce zwiedzić Gniezno – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Sądzę jednak, że także mieszkańcy dzięki tej atrakcyjnej propozycji będą mogli na nowo odkryć uroki i tajemnice naszego miasta – dodaje B. Tarczyńska.

Gra turystyczna, jako nowy sposób zwiedzania poprzez zabawę, jest nowoczesną formą odkrywania atrakcyjnych turystycznie miejsc. W swoim założeniu gra oparta jest na scenariuszu, który prowadzi przez wybrane punkty w mieście pozwalając zobaczyć je z innej, niepowtarzalnej strony. W grze można wziąć udział w dowolnie wybranym terminie i momencie. W grach turystycznych animator, czy też przewodnik nie są niezbędni do ich rozegrania. Tu gracz sam narzuca tempo i w każdej chwili może zrobić sobie przerwę.

Trasa gnieźnieńskiej gry, jak sama nazwa wskazuje, wiedzie przez miejsca związane z pierwszymi królami Polski, koronowanymi w Gnieźnie. Uczestnicy przy pomocy karty do gry starają się rozwiązać zagadki związane z królami oraz ich małżonkami, jednocześnie poznając historię miasta. Rozwiązanie gry równa się z odkryciem tajemnego hasła, które należy wpisać pod linkiem www.gryturystyczne.pl by poznać jego znaczenie, dostać się na listę zwycięzców i otrzymać certyfikat.

Gra została przygotowana w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej – mówi Marcin Makohoński – dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. - Darmową kartę startową można otrzymać w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej. Kartę można również pobrać ze strony internetowej www.gryturystyczne.pl i dać się porwać dobrej zabawie – zachęca M. Makohoński.

Karta dostępna jest także w muzeach oraz wybranych obiektach turystycznych zlokalizowanych na terenie Gniezna. Zachęcamy do podążania według królewskich wskazówek.Starostwo Powiatowe