Juniorki MKS MOS Gniezno wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce

2016-02-08

Oprócz gnieźnieńskiej drużyny w zawodach grały: gospodarz UKS Varsovia Warszawa, MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz i KS Korona Handball Kielce. Te cztery drużyny rywalizowały między sobą o dwa miejsca premiowane awansem do Półfinału Mistrzostw Polski. W tym gronie gnieźnianki nie były zaliczane do grona faworytów. Szczypiornistki z Gniezna w pierwszym dniu zmierzyły się z jednym z faworytów tego ćwierćfinału - ekipą z Kielc. Gnieźnianki mimo wielkiej ambicji i woli walki nie ustrzegły się przestojów w grze, które szybko zostały wykorzystane przez kielczanki. Ostatecznie MKS MOS przegrał z Koroną Handball 19:25. W drugim spotkaniu tego dnia gospodarz Varsovia Warszawa zwycięża po wyrównanym spotkaniu z Olimpią Nowy Sącz dwoma bramkami.

W drugim dniu zawodów młode gnieźnianki zmierzyły się z kolejnym faworytem, ekipą gospodarzy. Gra była dość wyrównana. Do przerwy Varsovia prowadziła 9:8. W drugiej połowie walki było jeszcze więcej. Zawodniczki z Warszawy często przekraczały przepisy za co były karane karą 2 minut. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 19:19. W spotkaniu poprzedzającym spotkały się Kielce i Nowy Sącz. Konfrontacja tych zespołów zakończyła się pewną wygraną faworyta z Kielc. W niedzielę miało się rozstrzygnąć, kto wywalczy awans do zawodów półfinałowych. Drużyna z Pierwszej Stolicy Polski zmierzyła się z mocna ekipą z Nowego Sącza. Gnieźnianki żeby myśleć o awansie musiały wygrać to spotkanie i to przynajmniej różnicą 8 bramek. Do tego trzeba było liczyć na wygraną Kielc z Warszawą. Dziewczęta z Gniezna zaczęły to spotkanie dość nerwowo, przez co początek meczu był wyrównany. Drużyna z Nowego Sącza w pewnym momencie wyszła na prowadzenie dwoma bramkami (7:9). Po czasie wziętym przez trenerów gnieźnianki uspokoiły grę i szybko odrobiły straty, a nawet zaczęły budować pewną przewagę. W drugiej połowie MKS MOS już zdecydowanie panował na parkiecie. Gnieźnianki znakomicie spisywały się we wszystkich elementach gry. Ostatecznie MKS MOS Gniezno pokonuje wysoko Olimpię Beskid Nowy Sącz 35:22. W decydującym dla gnieźnianek meczu dwóch faworytów lepsze okazały się być zawodniczki Korony Kielce, które pokonały po dramatycznej końcówce Varsovię Warszawa 28:27. Ten wynik promował awansem do Półfinału Mistrzostw Polski Juniorek podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka.

Jest to znakomite osiągnięcie gnieźnieńskiej drużyny, gdyż ćwierćfinał był najsilniej obsadzony i do tego bardzo wyrównany. MKS MOS Gniezno jest już w tej chwili w najlepszej ósemce drużyn w Polsce. Jest to największy sukces odniesiony przez gnieźnieński klub w tej kategorii wiekowej.

Zawody Półfinałowe odbędą się w Kwidzynie w dniach 19-21 lutego br. MKS MOS Gniezno rywalizować tam będzie w grupie z drużynami: MTS Kwidzyn – gospodarz, UKS Handball 28 Wrocław i MKS Zagłębie Lubin. Zawodniczki i trenerzy z Gniezna obiecują powalczyć o „FINAL FOUR”.

MKS MOS Gniezno: Kobyłecka Lidia, Olejniczak Kamila, Daria Konieczna – bramkarki; zawodniczki pola – Siwka Agnieszka, Zimna Ewa, Chojnacka Karolina, Stankiewicz Kamila, Giszczyńska Marta, Bielińska Maja, Nowak Natasza, Wachowska Agata, Wojtkowiak Marta, Rachela Martyna, Niedzielska Natalia i Kasprowiak Karolina.


Trenerzy: Robert Popek i Roman Solarek

Tekst + foto nad. MKS MOS

Starostwo Powiatowe