Trwają prace nad lokalną mapą zagrożeń

2016-02-12

w Gnieźnie spotkali się z przedstawicielami Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego, a także lokalnych samorządów, które odpowiadają za stan bezpieczeństwa na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

11 lutego br., w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa". Na spotkaniu obecna była Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński, zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Michał Powałowski, burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji oraz jednostek oświatowych.

Organizatorem konsultacji był Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Artur Sobolewski. Uczestnicy spotkania mieli okazję wymienić informacje o miejscach zagrożonych, jak również zaznaczyć bieżące problemy. Konsultacje pozwoliły określić wzajemne oczekiwania oraz dalsze kierunki współdziałania.

Informacje uzyskane podczas wszystkich trwających konsultacji pozwolą na stworzenie Lokalnych Map Zagrożeń. Ich celem będzie obrazowe przedstawienie informacji na temat aktualnych zagrożeń występujących w naszym najbliższym otoczeniu.
(tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości KPP Gniezno)
Starostwo Powiatowe