2017-06-08
Przewodnik Powiatu Gnieźnieńskiego znalazł się w prestiżowym gronie laureatów Nagrody Magellana, zdobywając wyróżnienie w kategorii „przewodnik tekstowy”. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez redakcję Magazynu Literackiego KSIĄŻKI: ”wszystkie nagrodzone i wyróżnione publikacje napisane są ze znawstwem tematu przez podróżników – pasjonatów, dzięki temu czytelnik, także wymagający turysta, może mieć pełne zaufanie do zamieszczonych tu informacji – tak merytorycznych, jaki praktycznych”.
Tegoroczne Nagrody Magellana zostały wręczone po raz 9. Ideą konkursu jest uhonorowanie wydawców wartościowych publikacji, wyróżniających się starannością
o turystyczną jakość, rozbudzających pasję podróżowania oraz wychowujących nowe pokolenie Globtrotterów.
Laureatów tegorocznych nagród wyłoniło jury w składzie: Krzysztof Rąpała (podróżnik, organizator wypraw do Azji), Dariusz Fedor (redaktor naczelny magazynu „Kontynenty”), Dawid Zaraziński (niezależny ekspert, „Harvard Business Review Polska”), Maria Brzezińska (p.o. redaktor naczelna Magazyn „Podróże”), Łukasz Gołębiewski (ekspert rynku książki), Piotr Dobrołęcki (redaktor naczelny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”) i Ewa Tenderenda-Ożóg (z-ca redaktora naczelnego „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”).
Przyznano 14 nagród i 13 wyróżnień w 13 kategoriach konkursowych. Wręczenie nagród odbyło się w dniu 18 maja br. podczas Warszawskich Targów Książki, na Stadionie Narodowym.
Przewodnik „13 pomysłów na Gniezno i okolice” stworzył zespół autorów pod redakcją Armina Mikos von Rohrscheidt w składzie: Oleksiy Artyshuk, Jarosław Gryguć, Dawid Jung, Jakub Magrian, Rafał Wichniewicz, Jacek Wrzesiński oraz Krzysztof Zalaszewski.
Przewodnik został przygotowany w pionierski sposób. Zawiera podane
w możliwie krótkiej formie informacje przydatne poszczególnym grupom zwiedzających i dla nich interesujące. Ujęty jest w formie zbioru propozycji spacerów (wycieczek) tematycznych z wyselekcjonowanymi informacjami. Poszczególne informacje w ramach każdego opisu obiektu - za pomocą prostego schematu i jednoznacznych symboli (ikonek) - wybiera do przeczytania sam turysta, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
Publikację można zakupić w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej
w Gnieźnie, w Muzeum Początków Państwa Polskiego, w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej oraz w Księgarni Archidiecezjalnej.
Więcej informacji o wszystkich nagrodzonych publikacjach na: https://najlepszeprzewodniki.wordpress.com/