Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

2017-08-18

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zapraszają 2 września 2017 roku na Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Organizatorzy uznali, że najodpowiedniejszą scenerię do czytania fragmentów „Wesela” zapewni Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach.

W samo południe w Kościele z Wartkowic zabrzmią fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i „Chłopów” Władysława Reymonta. Pasjonatów turystyki rowerowej zachęcamy do wzięcia udziału w Rajdzie Rowerowym „Rowerem na „Wesele” według Stanisława Wyspiańskiego (regulamin Rajdu do pobrania ze strony http://gniezno.pbp.poznan.pl/). Mile widziane są również osoby, które indywidualnie dotrą do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego.

Jeżeli „Wesele”, to i weselne stroje. Zachęcamy do założenia stroju weselnego nawiązującego do treści dramatu Wyspiańskiego. Najciekawsze i najoryginalniejsze zostaną nagrodzone. Organizatorzy tego niecodziennego spotkania przygotowali także inne atrakcje: krótki wykład na temat symboliki i malarstwa w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego, spacer z przewodnikiem po WPE, ucztę weselną w karczmie przy herbatkach ziołowych i placku drożdżowym, okolicznościową ekspozycję przygotowaną przez WPE i PBP.

Tego dnia indywidualnych uczestników i grupy obowiązują bilety wstępu do WPE (12,00 – normalny i 6,00 ulgowy).

  • Regulamin rajdu Rowerem na „Wesele”
  • Starostwo Powiatowe