ZIP i karta EKUZ w starostwie

2018-06-04

We wtorek, 26 czerwca w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, będzie mógł bezpłatnie zarejestrować się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Tego dnia w starostwie możliwe będzie także odbiór Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
 
W sali sesyjnej urzędu przy ul Papieża Jana Pawła II, w godzinach 10.00 – 15.00, uruchomione zostaną dwa stanowiska obsługiwane przez pracowników poznańskiego oddziału NFZ. 
 
Przypomnijmy, że Zintegrowany Informator Pacjenta pozwala między innymi uzyskać natychmiastowy dostęp do historii udzielonych świadczeń zdrowotnych, przepisanych dotychczas lekach czy informacji o kwotach, które zostały przekazane na sfinansowanie naszego leczenia. Aby zarejestrować się w systemie wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty.
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA. Karta EKUZ może zostać wydana wyłącznie osobom, które posiadają prawo do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, w tym osobom zgłoszonym do ubezpieczenia zdrowotnego.
Starostwo Powiatowe