Powiatowa aplikacja turystyczna dostępna w języku niemieckim

2019-10-09

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Aplikacja „13 pomysłów na Gniezno i okolice” jest już dostępna w języku niemieckim. W ubiegłym roku, pojawiła się jej angielska wersja.

Aplikacja została przygotowana w 2018 roku przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. To w istocie przystępne narzędzie pomocne w samodzielnym odkrywaniu atrakcji turystycznych powiatu gnieźnieńskiego. Głównym celem powstania aplikacji było opracowanie elektronicznego przewodnika po wyznaczonych szlakach turystycznych, który - poza możliwością odszukania różnego rodzaju informacji o obiektach turystycznych, czy ciekawych miejscach - dawałby możliwość śledzenia przebytych na szlaku kilometrów, za pomocą wbudowanego w telefon modułu GPS. Lista atrakcji, trasy, planer, skaner QR oraz quizy to kolejne moduły dostępne dla użytkownika również w wersji angielskiej.

Korzystając z aplikacji możemy poruszać się po 13 zaproponowanych trasach tematycznych (jak np. skarby gnieźnieńskich muzeów, architektura i sztuka na ziemi gnieźnieńskiej, śladem innych narodów, trasa powstania wielkopolskiego, kryminalne historie ziemi gnieźnieńskiej) lub za pomocą modułu „planer” stworzyć autorską trasę zwiedzania. W aplikacji znajdziemy też m.in. moduł „quizy”, pozwalający zagranicznym turystom sprawdzić swoją wiedzę na temat lokalnych atrakcji.

Przypomnijmy, że aplikacja "13 pomysłów na Gniezno i okolice" zdobyła w tym roku Nagrodę Magellana w kategorii "przewodnik mobilny", w konkursie organizowanym przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI na "Najlepsze publikacje turystyczne 2019". Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 23 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, podczas 10. Warszawskich Targów Książki.

Aplikacja stworzona została na podstawie przewodnika drukowanego pod tym samym tytułem, w systemach operacyjnych: Android (wersja minimalna 4.4.2) oraz iOS (wersja minimum 9.0). To samo tyczy się jej obcojęzycznych wersji. Jest ona alternatywą dla tradycyjnych przewodników, które nie w każdym miejscu i czasie, dostępne są dla zainteresowanych osób. Aplikację można bezpłatnie pobrać w sklepach Google Play oraz App Store.

Starostwo Powiatowe