Ograniczenia w funkcjonowaniu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu

2020-03-17

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Wojewoda Wielkopolski wprowadził od dnia 16 marca br. do odwołania ograniczenia w funkcjonowaniu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Urząd nie przyjmuje klientów z wyjątkiem sytuacji nadzwyczajnych.
 

  1. Lokalizacje paszportowe w Poznaniu, Koninie, Lesznie, Kaliszu, Pile, Gnieźnie, Szamotułach i Nowym Tomyślu czynne będą w godzinach od 11.00 do 15.00.
     
  2. Lokalizacja paszportowa w Ostrowie Wlkp. czynna będzie w godzinach od 8.00 do 12.00, zgodnie z  godzinami obsługi klienta w starostwie powiatowym wprowadzonymi na czas obowiązywania w kraju stanu zagrożenia epidemicznego.
     
  3. Wniosek o wydanie dokumentu paszportowego złożyć można w Oddziale Paszportów w Poznaniu, Koninie, Lesznie, Kaliszu i Pile wyłącznie w przypadku wystąpienia sytuacji niecierpiącej zwłoki (niezależnie od posiadanej rezerwacji internetowej), po uprzednim umówieniu wizyty drogą telefoniczną pod numerami:
     
  1. Nie ma możliwości złożenia wniosku o wydanie dokumentu paszportowego w Terenowych Punktach Paszportowych w Gnieźnie, Szamotułach, Nowym Tomyślu i Ostrowie Wlkp.

 

Starostwo Powiatowe