FLIPBOOK - Dzieciaki na Szlaki - już gotowy

2020-10-02

Dostępna jest już trzecia – ostatnia część FLIPBOOKA „Dzieciaki na szlaki". Dzięki finalnej odsłonie wirtualnej publikacji możemy całą rodziną poznawać najważniejsze wydarzenia z historii powiatu gnieźnieńskiego i Gniezna od czasów piastowskich po lata współczesne, bez konieczności wychodzenia z domu.

Przypomnijmy, że elektroniczna wersja przewodnika dla małych podróżników „Dzieciaki na Szlaki” autorstwa Jarosława Grygucia powstała w odpowiedzi na rozprzestrzeniającą się w kraju i na świecie epidemię koronawirusa, która wymusiła na nas konieczność ograniczenia tradycyjnych wycieczek, na rzecz równie interesujących wirtualnych podróży. „Dzieciaki na Szlaki” to wielka historia, kultura i sztuka, ciekawostki oraz niezwykłe miejsca naszego regionu, które po prostu trzeba zobaczyć. Wszystko to, wraz z barwnymi ilustracjami i opisami, ujęto w przewodniku dla najmłodszych podróżników, wydanym w tym roku w formie tradycyjnej przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Właśnie ta publikacja przeniesiona została w wirtualną przestrzeń. Warto więc poświęcić odrobinę czasu, aby wraz z najbliższymi odwiedzić najciekawsze zakątki na mapie powiatu gnieźnieńskiego. Flipbooka można obejrzeć TUTAJ

Publikacja powstała w ramach programu "Kultura w sieci" finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Starostwo Powiatowe