Młodzież odwiedziła starostwo

2007-04-20

Organizatorami projektu był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2, Gimnazjum nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 i Młodzieżowy Dom Kultury. Partnerem akcji była natomiast Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o., a patronat honorowy sprawowali: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego, prezydent miasta oraz posłowie: Paweł Arndt, Zbigniew Dolata i Tadeusz Tomaszewski.

Celem projektów było upowszechnienie wiedzy o istnieniu i aktywności klubów europejskich, a także otwarcie się Gniezna na osoby niepełnosprawne.
W czwartek 19 kwietnia odbyła się impreza integrująca uczestników akcji. Uczniowie poruszali się po mieście specjalnym, oflagowanym autobusem i odwiedzili szereg miejsc, w tym urząd starostwa. Spotkał się tutaj z nimi wicestarosta Piotr Gruszczyński oraz sekretarz starostwa Dariusz Pilak, którzy opowiedzieli o pracach urzędu oraz wręczyli upominki. Gospodarze nie kryli także wzruszenia z powodu prezentów samodzielnie przygotowanych dla nich przez młodzież.

Ewa Michalak
Starostwo Powiatowe