Nowe stoisko targowe powiatu

2007-07-19

System wystawienniczy został przygotowany w dwóch wymiennych grafikach przedstawiających Szlak Piastowski i turystykę aktywną w Powiecie Gnieźnieńskim. Zabudowa stoiska składa się z przenośnych elementów, które można dowolnie zestawiać w zależności od dostępnej powierzchni wystawienniczej, przy optymalnej wielkości 12 m2.

Zaletami zabudowy jest jej lekka konstrukcja, szybka w obsłudze i łatwa w transporcie. Elementy graficzne zostały wykonane ze specjalnych materiałów zgodnych w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego z wymogami unijnymi mającymi obowiązywać z niedalekiej przyszłości.

Stoisko zostało zakupione za środki Unii Europejskiej w ramach projektu "Dobre miejsce, królewska tradycja. Promocja produktów turystycznych Powiatu Gnieźnieńskiego", realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Przypomnijmy, jest to już drugie stoisko targowe powiatu. Dotychczasowa drewniana zabudowa w stylu "chaty lednickiej" zostało przygotowane w 2004 roku, za które na XII Międzynarodowych Targach Turystycznych T&T Warsaw we wrześniu 2004 roku Powiat Gnieźnieński otrzymał wyróżnienie "Homo Turisticus" Wyróżnienie to przyznali organizatorzy targów za najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska
Starostwo Powiatowe