BIPPiątek, 02.6.2023

Nowa perspektywa dla osób niepełnosprawnych

Nowa perspektywa dla osób niepełnosprawnych
W Centrum będą się odbywać warsztaty dla osób niepełnosprawnych w ramach programu AKORD. - Jest on realizowany już od trzech lat, a jego celem jest budowanie lokalnej sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami i chorobami psychicznymi informuje Artur Babik, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie.

W projekcie CAS znalazły się: zajęcia plastyczne, zajęcia teatralne, zajęcia fotograficzne i zajęcia komputerowe. W ofercie centrum znajduje się również poradnictwo socjalne, z którego mogą korzystać wszystkie zainteresowane osoby. W ramach poradnictwa wyróżnić można konsultacje z psychologiem, psychiatrą i doradcą zawodowym. Ponadto w budynku centrum planuje się udostępnienie pomieszczeń, które mają służyć za biura organizacji pozarządowych.

Ośrodek skierowany jest głównie dla osób dorosłych. Od przyszłego roku planowane jest także uruchomienie pracowni dla dzieci niepełnosprawnych.

Centrum Aktywności Społecznej jest finansowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, a także Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Ponadto ośrodek zdobywa środki z konkursów.

Kinga Świtalska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki