BIPŚroda, 23.6.2021

Ośrodek w Kłecku otrzymał sztandar

Ośrodek w Kłecku otrzymał sztandar
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz powiatu: przewodnicząca Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Danuta Winiarska, starosta Krzysztof Ostrowski, wicestarosta Dariusz Pilak oraz członek zarządu powiatu Wojciech Krawczyk.
Jak powiedział dyrektor ośrodka Adam Serwatka witając gości, uroczystość nadania sztandaru jest bardzo szczególna w historii placówki, zdarza się bowiem w jej życiu tylko raz.

Przekazanie sztandaru miało bardzo podniosły charakter. Fundatorzy przekazali go najpierw staroście, a ten z kolei dyrektorowi ośrodka, mówiąc: - Przekazuję Panu ten sztandar z przekonaniem, że będzie on wiązał społeczność tej placówki – uczniów, rodziców i nauczycieli tradycją polską i że będzie on wzbogacał ceremoniał szkolny.

Przyjmując ten sztandar w imieniu uczniów tej szkoły, nauczycieli i rodziców oświadczam, że będziemy dbać o honor i dobre imię szkoły. Od dzisiaj, od tej chwili będzie on towarzyszył nam we wszystkich ważnych uroczystościach – odpowiedział Adam Serwatka.

Starosta podziękował dyrektorowi, gronu pedagogicznemu i rodzicom za wspieranie edukacji młodzieży oraz rozwoju ośrodka.

Kilka dni temu uczestniczyłem w uroczystości nadania powiatowi nagrody ,,Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym’’. Przyznanie tej nagrody to zasługa licznych ośrodków, organizacji i stowarzyszeń, działających na terenie naszego powiatu. Jestem przekonany, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku jest jedną z najlepszych tego typu placówek w powiecie – podkreślił .

Starosta wręczył również nagrody najlepszym nauczycielom ośrodka.

Po zakończeniu części oficjalnej, odbyła się premiera filmu biograficznego ,,Śladami naszego Patrona hm. Zygmunta Imbierowicza’’, przygotowanego z okazji nadania sztandaru.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych