BIPCzwartek, 08.6.2023

Promocja na targach turystycznych w Poznaniu

Promocja na targach turystycznych w Poznaniu


Impreza targowa w Poznaniu jest największą imprezą tego rodzaju w Polsce. W sumie w targach uczestniczyło 700 wystawców z 40 krajów, zarówno touroperatorów, przedstawicieli biur podróży, jak i organizacji oraz stowarzyszeń turystycznych. Do Poznania zawitali goście m.in. Republiki Południowej Afryki, Bangladeszu, Indii, a nawet Meksyku. Na Tour Salonie można było zapoznać się z szeroką ofertą turystyczną z kraju i zza granicy, jak i uczestniczyć w specjalnie wyodrębnionych ekspozycjach tematycznych. W tym roku obok turystyki biznesowej czy tzw. wyspy zdrowia można było zaczerpnąć informacji na temat niesztampowych rodzajów uprawiania turystyki aktywnej pod nazwą: Extreme.

Wspólne stoisko Miasta Gniezna, Starostwa Powiatowego oraz Organizacji „Szlak Piastowski”, odwiedzało wielu turystów z różnych stron Polski – od Suwałk do Zakopanego. Nawet wśród samych Wielkopolan nie zabrakło zainteresowanych. Wielu mieszkańców Poznania, którzy jeszcze nie odwiedzali Gniezna i jego okolic zapewniało o swojej przyszłej wizycie. W końcu należy obalać stereotyp „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się turystyka aktywna, jak i najstarszy produkt turystyczny w Polsce - Szlak Piastowski.

Równie ważnym aspektem podczas targów dla Gniezna była prezentacja projektu „Turystyka Kolejowa w Wielkopolsce”. Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprezentowała ową koncepcję podczas konferencji targowych. Warsztaty z zakresu tej tematyki odbywały się w Gnieźnie w lipcu tego roku. Głównym celem projektu jest budowa markowego produktu turystycznego charakterystycznego dla Wielkopolski, jakim w tym przypadku byłaby „turystyka kolejowa”. Gnieznu przypadła w tym przedsięwzięciu wyjątkowa rola. Otóż na terenie parowozowni w Gnieźnie miałby powstać „Wielkopolski Park Historii Kolei”. Zbytkowa gnieźnieńska parowozownia, wydaje się być wręcz idealnym miejscem dla realizacji tegoż projektu. Budynki zbudowane z charakterystycznej czerwonej cegły z okresu XIX i początków XX wieku, są w dobrym stanie, a poza tym są przykładem piękniej architektury tamtych czasów.

Mimo że, sezon turystyczny już się zakończył, sezon wystawienniczy dla Starostwa Powiatowego w Gnieźnie zostanie zamknięty dopiero w listopadzie, kiedy to Starostwo wspólnie z Wielkopolską Organizacją Turystyczną będzie obecne na polskim stoisku narodowym na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Lipsku (19 – 23. 11. 2008) oraz w Londynie (10 – 13. 11. 2008).

Danuta Kryszak


Załącznik do pobrania:


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki