BIPNiedziela, 04.6.2023

Instytucje w trosce o petenta

Instytucje w trosce o petenta
Będzie to drugi cykl tego typu szkoleń – powiedział starosta Krzysztof Ostrowski podczas konferencji prasowej, informującej o przedsięwzięciu. – Uczestnicy poprzedniej edycji byli bardzo zadowoleni, ponieważ mogli skorzystać z doświadczeń trzech instytucji.

Jak dodała dyrektor PUP, Małgorzata Matczak, urzędy powinny starać się ułatwiać firmom działalność i takie przeświadczenie leży u podstaw organizowanych dla nich bezpłatnie szkoleń.
Ze strony urzędu pracy zachęcamy przedsiębiorców, aby korzystali z naszych usług, na przykład z bezpłatnego pośrednictwa pracy. Poinformujemy również o możliwościach refundacji z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy, przyjęcia pracownika na staż czy przygotowanie zawodowe – powiedziała dyrektor.

Przedstawiciel Urzędu Skarbowego przedstawi z kolei uczestnikom zagadnienia związane z opodatkowaniem firm. Wychodzimy z założenia, że z obowiązków podatkowych prawidłowo mogą wywiązywać się podatnicy, którzy posiadają odpowiednią wiedzę na temat tego, jak prawidłowo poruszać się w obszarze prawa podatkowego – stwierdził naczelnik Urzędu Skarbowego w Gnieźnie, Sławomir Jakubowski. Dlatego cieszę się, że udało nam się zorganizować wspólnie szkolenie, myślę, że z pożytkiem dla wszystkich, którzy zechcą z nich skorzystać.

Uczestnicy zostaną zapoznani z tematyką z zakresu obowiązków podatkowych, rejestracji działalności gospodarczej, a także zasad opodatkowania według księgi przychodów i rozchodów, zryczałtowanej formy opodatkowania i podatku VAT.

Nie przekazujemy teorii, rozwiązujemy te problemy, które z zakresu działalności danej instytucji spotykamy – podkreślił kierownik oddziału ZUS w Gnieźnie, Mariusz Jaroniewski. Wśród poruszanej przez ZUS tematyki będą dokumenty zgłoszeniowe, rozliczeniowe i płatnicze, możliwość zawieszenia działalności gospodarczej, świadczenia krótkoterminowe i system emerytalno-rentowy.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu mogą się zgłaszać do Powiatowego Urzędu Pracy, do pani Elżbiety Jurgońskiej (pokój 102).

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki