BIPSobota, 03.6.2023

Ładniej, funkcjonalniej, lepiej

Ładniej, funkcjonalniej, lepiej

Zakłada ona, że przenikające się bryły geometryczne sprawią, iż nowe Starostwo będzie spójną kompozycją. A przy tym ładną i bardzo funkcjonalną.

Obiekt będzie się składał z trzech elementów: istniejącego głównego budynku przedłużonego w kierunku północno- wschodnim, istniejącego jednokondygnacyjnego skrzydła, gdzie jest obecnie wydział komunikacji oraz całkowicie nowego skrzydła ustawionego prostopadle do głównego budynku.

Projekt zachowuje istniejące poziomy i dostosowuje projektowane części do starego założenia z zastosowaniem nowych technologii.

Rozwiązanie proponuje przeniesienie istniejącego wejścia głównego do nowego skrzydła i jest zaakcentowane wysokim, reprezentacyjnym, przeszklonym holem, który stanowi punkt widokowy. W tej strefie wejściowej zaplanowano kancelarię ogólną, portiernię, ochronę z monitoringiem, przestrzenne hole ze schodami i windami dostosowanymi dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Najważniejsza wiadomość dla mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego to taka, iż przy ul. Jana Pawła II znajdą się wszystkie wydziały, które zostaną przeniesione z obiektów przy ulicach Kościuszki i Sobieskiego. Będzie tu także miało swoje miejsce Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dla porównania obecny budynek ma 1340 m/kw. natomiast projektowany aż 3099 m/kw.

Warto nadmienić, że podstawową zasadą projektowania było takie, iż wszystkie pomieszczenia biurowe w obiekcie będą posiadały dostęp do naturalnego światła dziennego.

Pod koniec lutego 2009 roku powinniśmy ogłosić przetarg na wykonawstwo – wyjaśnia Bogumił Haremza, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. - Najprawdopodobniej prace budowlane ruszą w czerwcu przyszłego roku.

Piotr KIELIN
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki