BIPPiątek, 09.6.2023

Policjanci najlepsi

Policjanci najlepsi

Turniej nienajlepiej rozpoczął się dla naszej drużyny. Po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu minimalnie przegraliśmy z drużyną Startu w stosunku 3:4. Żużlowców do zwycięstwa poprowadził Mirek Jabłoński - zdobywca trzech bramek. Również w drugim meczu nasza drużyna musiała uznać wyższość rywala. Po pierwszej remisowej połowie (2:2), w drugiej części meczu policjanci bezlitośnie wykorzystali każdy błąd zespołu Starostwa i zdobyli kolejne 4 bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Policji 6:2. To co nie udało się w dwóch pierwszych meczach powiodło się w trzecim. Na zakończenie turnieju przyszło nam się zmierzyć z drużyną Urzędu Miejskiego. Faworytami byli przedstawiciele magistratu jednak na boisku bezsprzecznie dominowała drużyna Starostwa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0 dla Starostwa. Również początek drugiej części meczu był dla nas bardzo udany – po kolejnych 6 minutach gry prowadziliśmy już 7:0. W końcówce meczu skuteczniej zagrali zawodnicy Urzędu Miejskiego i dzięki temu nieco zmniejszyli rozmiary swojej porażki. Mecz zakończył się zwycięstwem Starostwa 8:4.

Nie ukrywam, że ten turniej miał na celu zintegrowanie i zachęcenie do wspólnej rozrywki. Gra toczyła się w duchu fair play, mimo że Policja miała wyraźną przewagę fizyczną. Wydaje mi się, że było sporo technicznej gry, pełnej emocji, dlatego sądzę, iż widowisko mogło się podobać. Jeżeli chodzi o frekwencję, to, oczywiście, nie spodziewaliśmy się wielkiej widowni. Ranga turnieju nie była wysoka, a i pora bardzo wczesna. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie znacznie więcej osób oglądało nasze zmagania. Chcemy, by tego typu impreza stała się cykliczną. Dla uczestników była to przede wszystkim świetna zabawa– powiedział po zakończeniu turnieju starosta Krzysztof Ostrowski.

Drużyna Starostwa wystąpiła w następującym składzie: starosta Krzysztof Ostrowski, Marian Pokładecki, Tomek Pokładecki, Adrian Kierzkowski, Mateusz Czornak, Łukasz Pszczoła, Marcin Puk.

Wyniki turnieju:

  Starostwo Powiatowe – TŻ Start 3:4 (2:2)
  Urząd Miejski – Policja 1:1 (0:0)
  Urząd Miejski – TŻ Start 2:1 (0:0)
  Starostwo Powiatowe – Policja 2:6 (2:2)
  Starostwo Powiatowe – Urząd Miejski 8:4 (4:0)
  Urząd Miejski – Policja 4:7 (2:4)
Tabela końcowa:
  1. Policja 3 2 1 0 7 pkt. 14:7
  2. Urząd Miejski 3 1 1 1 4 pkt. 7:10
  3. Start 3 1 0 2 3 pkt. 9:12
  4. Starostwo Powiatowe 3 1 0 2 3 pkt. 13:14Marcin Puk
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki