BIPCzwartek, 08.6.2023

Gnieźnieńscy rolnicy najlepsi z najlepszych

Gnieźnieńscy rolnicy najlepsi z najlepszychZ wielką radością przyjąłem zaproszenie do powiatu gnieźnieńskiego, by być wśród najlepszych – podkreślił podczas spotkania w Gnieźnie z wyróżnionymi rolnikami Kazimierz Plocke. To motywuje do dalszej pracy. Przyjechałem Wam pogratulować, pokłonić się Wam, docenić trud Waszej pracy. Jak dodał później na konferencji prasowej, rolnicy z powiatu gnieźnieńskiego należą do najlepszych z najlepszych, a ich gospodarstwa można pokazywać za wzór dokonać polskiego rolnictwa.

Rolników chwalił również obecny na uroczystości wicestarosta Dariusz Pilak. Gospodarstwa są zarządzane efektywnie, mogą konkurować z innymi. Te elementy zostały docenione przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Gratulacje złożyli także parlamentarzyści: senator Piotr Gruszczyński, poseł Paweł Arndt, przewodnicząca Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Danuta Winiarska, członek Zarządu Powiatu Wojciech Krawczyk oraz przedstawiciele władz gmin.

Wyróżnieni rolnicy to:

Jerzy Winiarski
Mirosław Szczepaniak
Aleksander Kujawski
Zbigniew Ćwiek
Jan Podlewski
Tomasz Kołek
Hieronim Kosiak
Teofil Robaszkiewicz
Marian Andrzejaszek
Janusz Tomczak
Ignacy Przespolewski
Eugeniusz Czaplicki
Jarosław Mikołajczak
Piotr Pawlak
Marek Stachowiak
Zbigniew Stajkowski
Irena Radke
Ryszard Boiński
Tadeusz Moch

Kazimierz Plocke spotkał się także z rolnikami w Pawłowie oraz Trzemesznie. Wizyta miała na celu przyjrzenie się z bliska rolniczym problemom. Sekretarz stanu uważa jednak, że pozycja polskiego rolnictwa jest w Unii Europejskiej jest dobra. Parę dni temu zakończyła się konferencja ministrów rolnictwa państw europejskich, podczas której na pięć sformułowanych postulatów, cztery zostały zgłoszone przez stronę polską. Dodał również, że z naszych doświadczeń uczą się również inne państwa. Dotyczy to na przykład kwestii ubezpieczeń społecznych. Jest to nasz wspólny dorobek, parlamentu, rządu i całego środowiska samorządowego i rolniczego – stwierdził.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki