BIPPiątek, 09.6.2023

Cashflow, czyli uzasadniona spekulacja

Cashflow, czyli uzasadniona spekulacja
BR> Impreza nie odbyłaby się gdyby nie zaangażowanie Starostwa Powiatowego, które nie tylko zainicjowało, ale i zorganizowało wraz z Gnieźnieńską Agencją Rozwoju Gospodarczego edukacyjną zabawę dla około 200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Cashflow to gra, która podbija świat. Na starcie każdy gracz otrzymuje z przydziału zawód, status rodzinny, wysokość zarobków i zobowiązania finansowe (kredyty, pożyczki, rachunki). Pierwszym etapem jest wyścig szczurów, którego celem jest podniesienie przychodów pasywnych gracza do poziomu, na którym będą przekraczały wydatki. Gracz porusza się po planszy pionkiem w kształcie szczura, który ścigając się po zamkniętym kręgu bieżących wydatków, symbolizuje pogoń za materialną niezależnością. Pionek może zatrzymać się na jednym z trzech rodzajów pól: transakcyjnym, losowym lub rynkowym.
- Wiemy doskonale, że macie przedmioty związane z ekonomią – powiedział młodzieży wicestarosta Dariusz Pilak, który gościł w MDK-u. – Dzisiaj proponujemy wam, poprzez warsztaty i zabawę, inną formę poznawania tajników ekonomii.
- Już dzisiaj decydujemy się klub Cashflow otworzyć przy GARG-u– dodał prezes Jarosław Grobelny. – W Wielkopolsce jest niewiele takich klubów. Będzie on dla wszystkich, nie tylko dla młodzieży, ale i dla dorosłych - tych, którzy chcą się bawić i pogłębiać swoją wiedzę ekonomiczną.
- Będzie to miejsce, gdzie spekulacja jest jak najbardziej uzasadniona – żartował D. Pilak.
Dzisiaj w siedzibie starostwa odbył się finał gry. Wśród sześciu uczestników decydującej rozgrywki, najlepszym w Cashflow okazał się Paweł Owczarek z II LO. Nagrodę za pierwsze miejsce, grę oraz zestaw książek o wartości 600 zł wręczył starosta Krzysztof Ostrowski. Nagrody za II i III miejsca, publikacje z zakresu ekonomii , ufundowali senator Piotr Gruszczyński i poseł Paweł Arndt. Nagrodami książkowymi, ufundowanymi przez starostwa uhonorowani zostali także zdobywcy IV , V i VI miejsca.

Piotr KIELIN
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki