BIPPiątek, 09.6.2023

Nowe wyposażenie dla strażaków

Nowe wyposażenie dla strażaków

Uroczystość rozpoczęła się w samo południe. Zaproszonych gości powitał Komendant KP PSP w Gnieźnie st. kpt. Wojciech Mazur. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego nastąpiło przekazanie sprzętu przez przedstawicieli samorządów i jednostek, które umożliwiły zakup potrzebnej aparatury.

Łączna wartość przekazanego sprzętu wynosi około 330.000 złotych. Przekazane zostały: Samochód specjalny Volkswagen Caravell o wartości 130.000 złotych, zestaw narzędzi hydraulicznych, chemiczne ubrania gazoszczelne, misie maskotki dla poszkodowanych dzieci oraz światełka do oznakowania terenu działań finansowane przez Stowarzyszenie Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych „Na Ratunek”.

Oprzyrządowanie ratownicze poświęcił ks. biskup Wojciech Polak. Ze względu na panującą aurę pogodową pokaz ratowniczy z wykorzystaniem nowego sprzętu niestety się nie odbył.

Podczas przekazania sprzętu Starostwo Powiatowe reprezentował wicestarosta Dariusz Pilak - Starostwo Powiatowe dofinansowało projekt w wysokości 50.000 złotych na zakup nowoczesnego samochodu specjalistycznego. Natomiast sprzęt, który jest pozyskiwany dla Straży Pożarnej w Gnieźnie ma służyć wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu gnieźnieńskiego, również kierowcom i pasażerom przejeżdżającym po naszych drogach, aby mogli czuć się bezpiecznie. Jednocześnie, abyśmy mieli jednostkę strażacką, wyspecjalizowaną w niesieniu pierwszej pomocy i ratowaniu życia. Często w wypadkach, które zdarzają się na drogach powiatu gnieźnieńskiego, jednymi z pierwszych służb, które docierają na miejsce wypadku, są właśnie służby Straży Pożarnej. W związku, z czym inwestowanie w jak najlepszy sprzęt, w doposażenie straży jest jak najbardziej wskazany, stąd zaangażowanie powiatu. Straż wykonuje dodatkową pracę, odpowiednie szkolenia strażaków, ich umiejętności w obsłudze tego sprzętu, pozwalają nam mieć nadzieję, że otrzymywany sprzęt i materiały będą odpowiednio przez nich wykorzystywane, poprzez umiejętności ludzi, którzy tę pomoc niosą” – powiedział.

Kinga Świtalska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki