BIPŚroda, 07.6.2023

Powiat Gnieźnieński wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną na targach w Holandii.

Powiat Gnieźnieński wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną na targach w Holandii.

Na targach swoje oferty prezentowali przedstawiciele organizacji turystycznych, biur podróży, hoteli i innych przedsiębiorstw turystycznych z ponad 100 krajów całego świata. Według organizatorów targi odwiedziło ponad 140 tysięcy osób – potencjalnych turystów. Pierwszy dzień targów przeznaczono do zwiedzania przez branże turystyczną, a kolejne dla indywidualnych odwiedzających.

Polskie Stoisko Narodowe zabudowane było według jednolitego projektu dla zagranicznych wystąpień narodowych, a jego wystrój stanowiły fotogramy przedstawiające turystyczne regiony i atrakcje naszego kraju.

Elementem wizualizacji stoiska Poznania i Wielkopolski był fotogram przedstawiający Poznań nocą oraz turystykę aktywną w naszym regionie. Stoisko było obsługiwane przez pracowników z Urzędu Miasta Poznania i Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Partnerami WOT obok Powiatu Gnieźnieńskiego byli: Miasto Kalisz, OLYMPIC HOTEL we Wronkach oraz Hotel Kortowo.

Holendrzy wyrażają ogromne zainteresowanie Polską. Wielu z nich odwiedziło już nasz kraj w poprzednich latach. Stoisko Wielkopolski odwiedzane było przez turystów w każdym wieku, a więc zarówno rodziny z dziećmi, młodzież jak i emerytów. Holendrzy w dużej mierze podróżują na własną rękę, sami ustalając trasę swoich wakacyjnych wędrówek. Swój urlop planują na 4 do 5 tygodni i cały ten czas poświęcają na zwiedzanie Polski, albo też traktują nasz kraj jako etap podróży do naszych wschodnich lub południowych sąsiadów. Podróżują własnymi samochodami z przyczepami campingowymi, a więc na targach szukali najczęściej ofert pól campingowych.

Z wydawnictw promujących cały region Wielkopolski największe zainteresowanie wśród Holendrów obok folderów promocyjnych Powiatu Gnieźnieńskiego wzbudziły foldery Kalisza, Hotelu OLYMPIC i Kortowa oraz wszelkie wydawnictwa opisujące największe atrakcje Wielkopolski jak i jej turystykę aktywną.

Polskie Stoisko Narodowe, w tym stoisko Wielkopolski odwiedził Ambasador RP w Amsterdamie pan Janusz Stańczyk oraz Dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej (POIT) w Amsterdamie pan Robert Kępiński.

Międzynarodowe Targi Turystyczne VAKANTIEBEURS to niewątpliwie doskonała okazja do promocji Wielkopolski, umocnienia jej wizerunku na rynku holenderskim jako regionu atrakcyjnego turystycznie, przyjaznego turyście i oferującego usługi na poziomie europejskim.

Źródło: Biuro WOTdrukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki