BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Konwent Samorządowy Powiatu Gnieźnieńskiego

Konwent Samorządowy Powiatu Gnieźnieńskiego

Dyrektor PZD Jerzy Szczepański przedstawił plan rozwoju dróg na terenie powiatu w roku 2009 oraz na lata następne. Wskazał, że w tegorocznym budżecie PZD, ponad 4 mln złotych przeznaczono na inwestycje, a 2 mln złotych na remonty. W 2009 roku zostaną wykonane m. in. przebudowa strategicznych dróg, położenie nakładek bitumicznych na nie utwardzonych drogach na terenie niektórych gmin, budowa kilkunastu zatok autobusowych oraz remonty mostów.

Andrzej Klimuk przedstawiając problem ochrony zabytków na wypadek zagrożenia i konfliktu zbrojnego wskazał na konieczność opracowania planów ochrony zabytków w gminach.

Sprawy z zakresu ochrony środowiska dotyczyły m. in. kwestii usuwania azbestu oraz spółek wodnych i melioracji rowów. Starosta zaprosił zebranych na konferencję naukową pn. „Energia zasobów odnawialnych fundamentem suwerenności i zamożności Polski”, która odbędzie się 13 lutego w Gnieźnie.

W spotkaniu z wójtami i burmistrzami wzięli udział przedstawiciele władz TŻ Start Gniezno, którzy zaprezentowali plany dotyczące organizacji imprez żużlowych w Gnieźnie w 2009 roku. Władze TŻ Start wyszły z inicjatywą objęcia przez każdą z gmin honorowego patronatu nad jednym meczem ligowym. Taka forma współpracy stworzyłaby gminom nową możliwość promocji. Przedstawiciele gmin wstępnie wyrazili zainteresowanie przedstawioną propozycją. Szczegóły współpracy zostaną uzgodnione w najbliższym czasie.

Marcin Puk

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki