BIPNiedziela, 28.5.2023

Z wizytą w stolicy Dolnego Ślaska

Z wizytą w stolicy Dolnego Ślaska
Wrocław już od jakiegoś czasu funkcjonuje w świadomości Polaków, jako miasto prężnie rozwijające się. Nie dziwi zatem fakt, że Halę Stulecia podczas trzech dni trwania targów, odwiedziło 9 tyś. zwiedzających. Obok gnieźnieńskiego stoiska bowiem na targach wrocławskich wystawiało się ponad 200 wystawców z całego świata m.in. z dalekiej Australii, Indonezji czy RPA. Wśród wystawców nie zabrakło również naszych rodzimych odległych krain np. Białegostoku.

Atrakcji nie brakowało, szczególnie dnia drugiego targów, kiedy to TT Wrocław odwiedził znany podróżnik Wojciech Cejrowski. Organizatorzy podają, że ponad 300 osób przyszło posłuchać wskazówek Cejrowskiego – jak zostać podróżnikiem. Ponad to branżowcy mogli skorzystać z bogatej oferty konferencyjnej takiej jak: „Event z pomysłem” czy „PR regionów”. W niedzielę natomiast można było wziąć udział w kryminalnej grze terenowej dla każdego „Zagubieni w czasie”.

Wspólne stoisko Powiatu, Miasta i Organizacji „Szlak Piastowski”, cieszyło się ogromną popularnością. Zarówno tzw. ludzie z branży, jak i najzwyklejsi w świecie turyści mogli skorzystać z fachowej informacji udzielanej na temat Ziemi Pierwszych Piastów. Obok najbardziej znanego i rozchwytywanego Szlaku Piastowskiego, turyści pytali się również o formy wypoczynku aktywnego w naszym regionie. Wśród odwiedzających stoisko nie zabrakło również ludzi biznesu, zainteresowanych ofertami terenów inwestycyjnych. Zainteresowanych nie brakowało, tym bardziej można liczyć na szybką szarżę turystów z Dolnego Śląska.

Danuta KryszakZdjęcia: źródło UM Gniezno

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki