BIPNiedziela, 04.6.2023

Rzecznik Praw Dziecka odwiedził Gniezno

Rzecznik Praw Dziecka odwiedził Gniezno

W Auli I LO spotkał się natomiast z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych oraz na zakończenie pobytu wizytował Dom Dziecka w Trzemesznie. Uczestniczył także w spotkaniu z Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego oraz konferencji prasowej zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Główny nurt pytań zadawanych przez rzecznika dotyczył rodzicielstwa zastępczego oraz przemocy w rodzinie. Przedstawiał on statystyki dotyczące sytuacji dzieci skrzywdzonych w innych miastach w kraju i stwierdził, że Gniezno na ich tle wypada całkiem dobrze. Wskazywał także pomocne dla służb powiatowych konstrukcje prawne, które w najbliższym czasie mają zostać zmienione przez parlament oraz zwracał uwagę na wielką rolę, jaką służby odgrywają w życiu tych młodych ludzi.

Na spotkaniu z młodzieżą w auli I LO zaznaczał, że dzieci to osoby najbardziej potrzebujące pomocy, ponieważ nie potrafią z niektórymi sprawami poradzić sobie same. Rozdał młodzieży zakładki z telefonem zaufania 0-800-12-12-12, na który może zadzwonić każde dziecko, a także dorosły i zgłosić swój problem, prosić o pomoc. Rzecznik jest osobą stosunkowo młodą, lecz działającą społecznie na rzecz dzieci od 21 lat co wykonuje ze starannością oraz zaangażowaniem. Pobyt zakończył się wizytą w Domu Dziecka w Trzemesznie, gdzie po rozmowie z dyrektorem placówki rzecznik odwiedził dzieci, miał okazję zobaczyć jak mieszkają, gdzie się uczą, porozmawiać z każdym z nich. Obiecał także, że to nie będzie jego ostatnia wizyta w powiecie gnieźnieńskim, z nadzieją więc oczekujemy kolejnej.

Lucyna Gotowała
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki