BIPNiedziela, 28.5.2023

Lubelskie Pasje, czyli Targi Turystyczne w Lublinie

Lubelskie Pasje, czyli Targi Turystyczne w Lublinie

Czerwcowy weekend w Lublinie to pasmo niekończących się niespodzianek dla odwiedzających Targi Turystyki, Sportu i Rekreacji, ale wydarzeniem, które bez wątpienia miało wyjątkowy charakter, była Noc Kultury. Pozwoliła ona zarówno przyjezdnym, jak i mieszkańcom rozsmakować się w wielokulturowości tego niezwykłego miasta. Spektakle, wystawy, koncerty muzyczne wypełniły wszystkie ulice, zaułki i skwerki tego największego w Polsce południowo-wschodniej miasta. Niewątpliwie to właśnie atmosfera Nocy Kultury i niepowtarzalny klimat samego miasta spowodowały, że wydarzenie towarzyszące, a takim były targi turystyczne, także spotkało się z życzliwym zainteresowaniem osób uczestniczących w tej nocy, której patronowały niemal wszystkie muzy.

Obok gnieźnieńskiego stoiska na targach można było spotkać wystawców z całej Lubelszczyzny. Dodatkowo swoją ofertę turystyczną prezentowało kilku wystawców spoza granic naszego kraju. Próbowali oni zachęcać do odwiedzin w krajach europejskich, ale również w tak odległych jak Indonezja czy Senegal. Wystawcom i zwiedzającym zaoferowano wiele możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu. Konferencje dotyczące nowych projektów turystycznych, występy muzyczne, a nawet prezentacje tak egzotycznych produktów jak kolekcje win łowieckich, to tylko ciekawsze przykłady szerokiej oferty organizatorów. Stoisko Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego odwiedzali głównie młodzi ludzie, wypytując o Szlak Piastowski. Wśród zainteresowanych naszym regionem znaleźli się również turyści z Ukrainy i Rosji.

Lubelskie targi to także ostatnia tego typu propozycja skierowana do potencjalnych turystów tuż przed rozpoczęciem sezonu, kolejne odbędą się w październiku. Przed nami czas sprawdzianu skuteczności działań promocyjnych.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki