BIPNiedziela, 16.5.2021

Będą starostami dożynek

Będą starostami dożynek

Będą je pełnić Katarzyna Graczyk z miejscowości Pakszyn (gm. Czerniejewo) oraz Władysław Pietrzak ze Zdziechowy (gm. Gniezno).

Pani Katarzyna wspólnie z mężem Tomaszem prowadzi od pięciu lat gospodarstwo rolne o powierzchni 20 ha. Gospodarze postawili na hodowlę bydła mięsnego i trzody chlewnej, uprawiają również zboża ozime i jare, ziemniaki i kukurydzę.

Władysław i Wanda Pietrzakowie natomiast posiadają gospodarstwo o powierzchni 100 ha. Jest ono ukierunkowane na produkcję zwierzęca i roślinną. Hodują przede wszystkim trzodę chlewną w cyklu zamkniętym oraz bydło mleczne i opasowe. Wyspecjalizowali się również w uprawie buraków i rzepaku ozimego. Uprawiają ponadto zboża jare i ozime.

Zarówno starościna, jak i starosta dożynek korzystają z funduszy unijnych, przeznaczonych na prowadzenie działalności gospodarczej.
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych