BIPŚroda, 07.6.2023

,,Scena to dziwna’’ – teraźniejszość i przyszłość

,,Scena to dziwna’’ – teraźniejszość i przyszłość
Obecny również na spotkaniu z dziennikarzami starosta Krzysztof Ostrowski podkreślił, że Zarząd Powiatu stara się wybierać jak najlepszych dyrektorów jednostek, którzy mają następnie wolną rękę w zakresie doboru kadrowego. – Jest to dla mnie rzecz oczywista, ale z uwagi na różne insynuacje, chcę to podkreślić. Nie mam ani chęci, ani czasu na to, by ingerować w działalność jednostek – powiedział starosta. – Dyrektor ,,Sceny to dziwnej’’ ma duży kredyt zaufania Zarządu Powiatu, będzie jednak rozliczany z tego, co zrobi. Wyobrażam sobie, że centrum będzie funkcjonowało tak dobrze, że dyskusje, jakie toczyły się w związku z jego utworzeniem, okażą się bezpodstawne.

Grzegorz Reszko jest na razie pełnomocnikiem ds. powołania ,,estede’’ i jak przyznał, to co zastał w Młodzieżowym Domu Kultury, przekroczyło jego oczekiwania, niestety nie In plus. Od niepamiętnych czasów nie wykonywane remonty, wszędobylski grzyb, zniszczone podłogi, zaśmiecone piwniczne pomieszczenia. Dlatego zacznie od remontów, na które środki wygospodarował w budżecie przeznaczonym na funkcjonowanie ośrodka. – To, że nie było konieczności szukania dodatkowych, niż te które były zaplanowane na ten rok środków, świadczy o gospodarności pana dyrektora – pochwalił Krzysztof Ostrowski.

Sukcesywnie, jak będą postępowały remonty sal, będą rozpoczynały swą działalność poszczególne sceny. Już dziś jednak rodzice mogą się kontaktować z dyrekcją w sprawie zapisów swych dzieci, podobnie jak instruktorzy, mający ciekawe pomysły, w sprawie współpracy z ośrodkiem. Grzegorz reszko zdecydował, że nie będzie działał Klub Przedszkolaka, bo musiałby tylko na jego działalność zarezerwować odrębną salę, przystosować ją oraz toalety do wymogów opieki przedszkolnej. Ponadto opieka przedszkolna jest zadaniem miasta. Za anachroniczne uznał również funkcjonowanie dotychczasowej pracowni komputerowej, w której praca z komputerem polegała na zabawie grami.

Wśród planowanych imprez, wymienione zostały natomiast ,,Murale’’, czyli malowanie ścian ośrodka pod hasłem ,,Postacie kultury’’, organizowane z bezdomnymi ,,Pyry z gzikiem’’ czy upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego. ,,Estede’’ zamierza ponadto tworzyć Bazę Kultury Powiatu, czyli zbierać informacje o ciekawych osobowościach artystycznych z powiatu, a następnie prezentować ich dorobek w poszczególnych gminach.

Uporządkowany zostanie także teren przy ośrodku, gdzie powstanie nowoczesny ogród jordanowski - ,,Ogród wyobraźni’’.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki