BIPŚroda, 10.8.2022

Przekaż życie

Przekaż życie
Ja to nazywam paszportem życia – mówi o legitymacji zawierającej oświadczenie o zgodzie na pobranie po śmierci tkanek i narządów do przeszczepienia wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak. Pokazuje ,,paszport’’ dziennikarzom, bo od 17 do 21 sierpnia Starostwo Powiatowe prowadzi akcję ,,Jeden podpis może uratować komuś życie’’. – Czy jeden podpis może uratować życie? Myślę, że padłyby odpowiedzi na różnych płaszczyznach, być może również ze sfery transplantologii. Sądzę, że musimy w tym zakresie przejść jeszcze długą drogę edukacyjną, stąd pomysł na akcję, mającą uświadomić mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego o wielkiej potrzebie przeszczepów. Uznaliśmy również, że wydziałem najwłaściwszym do przeprowadzenia tej akcji będzie wydział komunikacji, bo niestety na naszych drogach ginie bardzo wielu kierowców.

Urzędnicy osobom korzystającym z usług wydziału komunikacji rozdają w tym tygodniu ulotki informacyjne na temat możliwości przekazania swojego życia poprzez podarowanie narządów. Natomiast w piątek, 21 sierpnia będzie można podpisać oświadczenie o wyrażeniu zgody na pobranie po śmierci narządów. Symbolicznym podziękowaniem będzie możliwość otrzymania tablicy rejestracyjnej z równym numerem np. PGN 111 AS.

Dając swoje narządy, dajesz nadzieję! Pamiętaj, narządy po śmierci nie będą już Tobie potrzebne. Będą jednak potrzebne innemu człowiekowi!

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych