BIPŚroda, 07.6.2023

Technikum lotnicze rozpoczęło działalność

Technikum lotnicze rozpoczęło działalność
Dyrektor szkoły Sylwester Sip nie krył zadowolenia z uruchomienia nowego kierunku kształcenia. Technikum edukujące w zakresie mechanik lotnictwa wyróżni bowiem szkołę na tle całego regionu, a młodzieży da - ze względu na pobliską bazę lotniczą w Powidzu, możliwość znalezienia atrakcyjnej pracy. To zresztą dzięki porozumieniu z 3. Skrzydłem Lotnictwa Transportowego w Powidzu idea powołania nowego technikum mogła zostać zrealizowana. Szkoła uzyskała dzięki niemu m.in. sprzęt, na którym młodzież będzie mogła się uczyć. Już dziś przy szkole stoi samolot odrzutowy TS – 11 ,,Iskra’’, a za kilka dni dotrze jeszcze Su 22.
Dyrektor podziękował dowództwu 3SLT oraz swoim współpracownikom ze szkoły za prace przygotowawcze do utworzenia nowej klasy.

Do podziękowań przyłączył się również starosta Krzysztof Ostrowski. Jak powiedział, dyrektor Sip należy do osób, które potrafią realizować swoje pomysły.
Starosta podkreślił również olbrzymią wagę edukacji. – Naszą szansą na to, byśmy dogonili Zachód jest edukacja. Chciałbym to bardzo mocno podkreślić, bo we współczesnym świecie czynnikiem, który najbardziej decyduje o sukcesie jest kapitał intelektualny. Polacy są zdolnym, bystrym narodem i to jest szansą dla nas wszystkich.
Krzysztof Ostrowski przypomniał też o drugiej, równie ważnej obok kształcenia, funkcji szkoły – wychowaniu. – W sytuacji obserwowalnego na Zachodzie kryzysu demokracji i ekspansji cywilizacji Chin czy islamu, potrzebni są światli obywatele. I tu olbrzymia rola szkoły – stwierdził starosta.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki