BIPPiątek, 02.6.2023

Nowe warunki szansą na lepszą jakość szkoły

Nowe warunki szansą na lepszą jakość szkoły
W środę uroczyście zainaugurowano działalność Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w nowym obiekcie. Tym samym rozpoczął się eksperymentalny etap symbiozy kulturalnej: pod jednym dachem działać będzie szkoła i Centrum Kultury „Scena to dziwna”, powołanego w miejsce rozwiązanego MDK-u.

W niecodziennej uroczystości wziął udział wicestarosta Dariusz Pilak, który wraz z dyrekcją szkoły dokonał symbolicznego otwarcia nowego obiektu oraz spotkał się z uczniami w klasach pachnących jeszcze świeżą farbą.

Dzisiaj inaugurujemy działalność tej szkoły. Z uczniami, rodzicami oraz wychowawcami tej jednostki szkolnej celebrujemy uroczyste otwarcie. Wygląd Waszej nowej szkoły utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że założenia, które postawił sobie Zarząd Powiatu, były słuszne – mówił wicestarosta. – W szkole, która mieściła się w dawnym klasztorze przy ulicy świętego Jana nie moglibyśmy przeprowadzić modernizacji, nie naruszając pewnych uwarunkowań historycznych. z racji tego, że obiekt ten jest historyczny i objęty nadzorem konserwatora zabytków. Z tego, co słyszę ze wstępnych rozmów z rodzicami, są oni zadowoleni, ponieważ warunki tutaj są znacznie lepsze, niż te, które dzieci miały do tej pory – dodał wicestarosta Pilak.

Naukę w tej placówce w roku szkolnym 2009/2010 rozpoczęło 68 uczniów. Do ich dyspozycji oddano sale lekcyjne, salę gimnastyczną oraz pracownię komputerową.

Warunki w budynku przy ulicy świętego Jana były złe, wręcz niezgodne ze współczesnymi standardami. Była to bodaj jedyna szkoła w Wielkopolsce, która miała na przykład ogrzewanie na piece węglowe. W nowym budynku warunki lokalowe, higieniczne i socjalne są zdecydowanie lepsze zarówno dla młodzieży, jak i dla nauczycieli. Fakt ten z kolei na pewno wpłynie na poprawę wyników nauczania i komfort pracy podmiotów z obu stron szkolnej katedry – twierdzi z przekonaniem Krzysztof Ortarzewski, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie. Nie pozostaje już nic innego, jak życzyć całej naszej szkolnej społeczności sukcesów w nowym roku – zakończył swa wypowiedź dyrektor Ortarzewski.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki