BIPNiedziela, 28.5.2023

Deszcz nie wystraszył wędkarzy

Deszcz nie wystraszył wędkarzy
Miłośnicy wędkowania przybyli nad jezioro o godz. 11.00 i po wylosowaniu miejsca połowu rozpoczęli starania, by zyskać tytuł mistrza. By połowy były obfite życzył im starosta Krzysztof Ostrowski. Ryby, jak to ryby brały różnie. O godz. 16.00 sędzia zawodów zważył to co udało się złowić i na tej podstawie ustalił zwycięzców w trzech kategoriach: kobiet, juniorów i seniorów.

W kategorii kobiet Puchary Starosty otrzymały: Marianna Roszak zajmując pierwsze miejsce z 1480 punktami oraz Monika Olejniczak (Starostwo Powiatowe w Gnieźnie Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa), która zajęła drugie miejsce, uzyskując łącznie 790 punktów. Trzecie miejsce zajęła Iwona Płaczkowska z wynikiem 760 punktów.

W kategorii seniorów puchary otrzymali: Bartosz Skupiewski, który z wynikiem 6400 punktów – I miejsce oraz Jacek Roszak, który z wynikiem 3900 punktów zajął drugie miejsce. Trzeci w zwodach był Ryszard Duszyński z wynikiem 3800 punktów.

W kategorii juniorów pierwszy był Dawid Roszak, drugi Marek Mierzejewski a trzeci Mikołaj Szymalak.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody – dla zdobywców pierwszych miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn firma SOFEX z Gniezna ufundowała sofę. Pozostałe nagrody ufundowali:

• Hurtownia Farb i Lakierów Janowski Przemysław Gniezno, ul. Wrzesińska,
• Sklep Wędkarski Trąbalski Gniezno, ul. Krzywe Koło,
• Sklep Arsenał Gniezno, ul. Żwirki i Wigury,
• Kwiaciarnia Henzel Dziekanowice,
• Firma instalacyjno-budowlana ,,Tajpan\'\' Gniezno,
• Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu,
• Urząd Marszałkowski w Poznaniu,
• Starostwo Powiatowe w Gnieźnie,

Po zakończeniu wędkowania wszyscy usiedli do wspólnej biesiady, który ok. godz. 21.00 zakończył pokaz sztucznych ogni.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. członkowie Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Wojciech Krawczyk i Marian Pokładecki, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Emilia Dutka, prezes Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Jerzy Puch oraz wójt gminy Łubowo Andrzej Łozowski.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki